Microsoft předvedl, jak se ovládají hry z Xboxu na dotykovém displeji mobilu

Microsoft předvedl, jak se ovládají hry z Xboxu na dotykovém displeji mobilu

Hra 4. 8. 2020

Start služby xCloud se blíží, podle posledních zpráv budeme moci xboxové hry streamovat na mobilu už příští měsíc. Dosud Microsoft prezentoval hraní na telefonu většinou s připojeným ovladačem z Xboxu, hry se dají ale ovládat i přes dotykový displej.

Místo pouhého přenesení tlačítek a páček z gamepadu na displej, jako to dělá třeba služba GeForce Now, herní vývojáři navrhují kontextové ovládací rozhraní. To znamená, že nabídka a rozložení virtuálních tlačítek se mění podle toho, co se aktuálně děje na displeji.Když se přehrává cut-scéna, tlačítka zmizí a pak se zase objeví, jakmile se opět rozjede akce. A nejen to, nové video ukazuje, jak se mění ovládání hry u různých pasážích. Zatímco u přestřelek v Gears 5 máte k dispozici klasické joysticky a akční tlačítka, v části, kde hráč ovládá kluzák, joysticky nahradí jedna páčka pro zatáčení doprava a doleva. Co na displeji nemusí nutně být, to tam prostě není.

Týká se to ale i sekundárních funkcí, jako je volba zbraně. Nabídku arzenálu, která se standardně ovládá směrovým křížem, musíte v Gears 5 na mobilu nejprve vyvolat jedním z virtuálních tlačítek. Vývojáři Gears 5 také museli řešit zaměřování odstřelovačkou. V tomto případě využili gyroskop v mobilu.

Dosud představovalo ovládání streamovaných her přes virtuální rozhraní spíše takovou nouzovku, ale v případě Gears 5 vypadá celkem použitelně.

Čtěte také

Mozilla reaguje na kritiku a přidává do mobilního Firefoxu nová rozšíření

Mozilla reaguje na kritiku a přidává do mobilního Firefoxu nová rozšíření

Aplikace Před 5 hodinami

Mozilla předělala od píky mobilní Firefox a uživatelé populárního prohlížeče jí „poděkovali“ negativním hodnocením....

Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Vychytávka Před 9 hodinami

Několika zahraničním novinářům se už dostala do rukou konzole Xbox Series X, která má jít do prodeje 10. listopadu, a na internetu se tak...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail