Nejdřív „vylepšil“ šachy a solitér, teď se Zach Gage vrhnul na sudoku

Nejdřív „vylepšil“ šachy a solitér, teď se Zach Gage vrhnul na sudoku

Hra 23. 7. 2020

Zach Gage je nezávislý vývojář, jenž si vydobyl renomé především svými úpravami tradičních stolních a karetních her. Mnoho z nich vyšlo na mobilech. Nejznámější jsou asi šachy Really Bad Chess, které mění počet i rozmístění kamenů na šachovnici, takže se v nich nedají uplatnit osvědčené taktiky. Další povedená hra, Sage Solitaire, pro změnu kombinuje dvě karetní klasiky – poker a pasiáns. A takhle mohli bychom pokračovat. Místo toho se ale raději podíváme na novinku, která si bere na paškál sudoku.Základní pravidla hry s čísly nechal bez poskvrny, jeho cílem bylo vytvoření (prvního) dobrého sudoku pro mobily – odtud název Good Sudoku. Zásadní inovací je tady ovládání a systém nápovědy. Místo naťukávání čísel se zobrazí klávesnice s čísly, která do konkrétního políčka můžete vyplnit. Pokud se i přesto zaseknete, můžete použít nápovědu, která vám ovšem neprozradí řešení, ale nasměruje vás správným směrem. Umělá inteligence, která pohání nápovědu, funguje i jako trenér. Některé z celkem 70 tisíc puzzlů se totiž nedají vyřešit bez uplatnění pokročilých technik, které se tu můžete naučit.

Součástí hry je také nástroj pro import sudoku (třeba z novin) a Good Sudoku vám i pomůže s jejich vyřešením. Další prvky už jen z rychlíku: tři módy hry, denní výzvy, žebříčky nejlepších hráčů.

Ne veškerý obsah je ale zdarma, kompletní hru odemknete za 99 Kč. Zatím je k dispozici jen verze pro iOS. Případný port na iOS závisí na tom, jak se bude hře dařit u příznivců sudoku.

Good Sudoku pro iOS si můžete stáhnout zde.

Čtěte také

Mapy Google se vrací na Apple Watch. V plánu je i vylepšení verze pro CarPlay

Mapy Google se vrací na Apple Watch. V plánu je i vylepšení verze pro CarPlay

Aplikace Před 13 hodinami

Chytré hodinky od Applu mají sice poměrně malý displej, ale to neznamená, že by se nedaly využít pro navigaci. S novou aplikací Mapy...

Google Fit rozšiřuje měření sportovních aktivit o nové údaje

Google Fit rozšiřuje měření sportovních aktivit o nové údaje

Aplikace Před 14 hodinami

Aplikace Google Fit je takových sportovním centrem mobilů s Androidem. Najdete tu údaje o ušlých krocích i celkové aktivitě. Ať už si...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail