Nový iOS 14 se inspiroval u Androidu. Největší novinkou jsou widgety

Nový iOS 14 se inspiroval u Androidu. Největší novinkou jsou widgety

Různé 23. 6. 2020

Apple podle očekávání na vývojářské konferenci představil novou verzi iOS. Už nemusíme spekulovat o tom, co iOS 14 přinese. Vše máme černé ba bílém, zde je přehled nejdůležitějších novinek:


 
 • Widgety – Očekávaná novinka, která je součástí konkurenčního mobilního operačního systému Android již od samého počátku. Specialitou widgetů v iOS je funkce Smart Track, která mění widgety podle používaných aplikací a času, kdy je obvykle spouštíte.  
 • Knihovna aplikací – App Library je knihovna aplikací seřazených do tematických skupin (například zábava, sociální sítě, ale taky nově nainstalované či návrhy).
 • Kompaktní obrazovka hovorů – Drobnost, která potěší. Když vám bude někdo volat, objeví se jen úzké upozornění, které nezabere celou obrazovku.
 • Obraz v obraze – Videa a FaceTime běží v malém okně, i když spustíte další aplikaci.
 • Zprávy – Aplikace pro zprávy dozná hned několika vylepšení. Nově si například budete moci připnout konverzace do horní části obrazovky. Také se výrazně zpřehlední skupinové konverzace, přibydou totiž zmínky (pokud vás někdo zmíní, vaše jméno se zvýrazní) a odpovědi na konkrétní zprávy v delších konverzacích (zobrazí se i zpráva, na níž reaguje, podobně jako v Messengeru na Facebooku).
 • Mapy – Mapy od Applu přidají navigaci pro cyklisty a plánování cest pro elektromobily, které bere v potaz dobíjecí stanice.
 • Překladač – Nová aplikace, která chce konkurovat Překladači od Googlu. Apka zvládá konverzace i offline překlady.
 • Siri – Siri bude kompaktnější (nezabere celý displej) a chytřejší (ví toho prý 20x tolik, než co znala před třemi lety).
 • Home – Nezapomnělo se ani na aplikaci pro ovládání chytré domácnosti. Kamery napojené na systém Home využijí databázi lidí z vašich fotek k identifikaci osob. Nově bude také možné nastavit zóny aktivit, na něž se kamera zaměří. Hodit se mohou také návrhy automatizace chytré domácnosti.
 • Safari – Prohlížeč si posvítí na bezpečnost hesel a na požádání přeloží web doj jiného jazyka.
 • Auto – Brzy budeme moci používat iPhony k odemykání vozu, ačkoliv zatím funkci podporuje jen BMW.
 • AirPods – Nový iOS také výrazně vylepší zážitek se sluchátky AirPods, ať už jde o prostorový zvuk, nastavení zvuku podle preference uživatele anebo automatické přepínání zdroje audia podle toho, jaké zařízení používáte.
 • App Clips – Rovněž inspirace od Androidu. App Clips jsou základní funkce aplikací, které můžete využívat, aniž byste si danou aplikaci stahovali (například půjčení elektro-koloběžky, zaplacení parkovného apod.).

Na závěr jen doplníme, že nová verze iOS bude ke stažení letos na podzim. Do té doby ji mohou testovat vývojáři. Operační systém podporuje stejné mobily jako iOS 13.

Čtěte také

Betatest pokračování Don’t Starve se odkládá na neurčito

Betatest pokračování Don’t Starve se odkládá na neurčito

Hra Před 11 hodinami

„Přihlaste se do uzavřeného betatestu,“ vyzýval trailer ke hře Don’t Starve: Newhome z minulého měsíce. Pozvánky měly...

Vydání Tom Clancy’s Elite Squad je na spadnutí! Za registraci získáte bonus

Vydání Tom Clancy’s Elite Squad je na spadnutí! Za registraci získáte bonus

Hra Před 11 hodinami

Aktualizováno: Hra vychází 27. srpna Sam Fisher, hrdina legendární série Splinter Cell, se vrací! Nikoliv však v pokračování...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail