Dropbox představil novou aplikaci. Je to správce hesel

Dropbox představil novou aplikaci. Je to správce hesel

Aplikace 16. 6. 2020

Dropbox oficiálně představil světu aplikaci a Dropbox Passwords. Žádné překvapení se ale nekoná, apka už je několik dní k dispozici na Google Play a významnou indicií toho, co se chystalo, byla i akvizice etablovaného správce hesel v podobě služby Valt minulý rok.

Aplikace funguje víceméně stejně jako její početná konkurence. To znamená, že slouží k vytváření, bezpečnému ukládání a automatickému vyplňování přihlašovacích údajů a dalšího textu, který obvykle vepisujeme do formulářů na internetových stránkách. Jediným větším rozdílem je to, že nepotřebujete vymýšlet hlavní heslo. Ke svým datům se dostanete přihlášením do Dropboxu. Důvod, proč se Dropbox do nového byznysu pustil, je podle zástupce společnosti ten, že spousta uživatelů využívalo cloudové úložiště k ukládání hesel nebo zálohování dat z jiných správců.

Aplikaci, která je ještě stále betaverzí, zatím mohou využívat pouze předplatitelé Dropbox Plus. Totéž platí pro další bezpečnostní novinku d Dropboxu – zabezpečenou složku Vault v rámci cloudového úložiště. Složka, do které se dostanete naťukáním šestimístného PIN kódu, má sloužit k zálohování citlivých souborů, jako jsou například skeny občanky a podobně. Všechna data jsou samozřejmě šifrovaná.

Něco podobného před časem představil OneDrive, rozdíl je ten, že Trezor v podání Microsoftu je v omezené míře dostupný i neplatícím uživatelům.

Dropbox Passwords si můžete stáhnout zde.

GALERIE

Čtěte také

Betatest pokračování Don’t Starve se odkládá na neurčito

Betatest pokračování Don’t Starve se odkládá na neurčito

Hra Před 10 hodinami

„Přihlaste se do uzavřeného betatestu,“ vyzýval trailer ke hře Don’t Starve: Newhome z minulého měsíce. Pozvánky měly...

Vydání Tom Clancy’s Elite Squad je na spadnutí! Za registraci získáte bonus

Vydání Tom Clancy’s Elite Squad je na spadnutí! Za registraci získáte bonus

Hra Před 11 hodinami

Aktualizováno: Hra vychází 27. srpna Sam Fisher, hrdina legendární série Splinter Cell, se vrací! Nikoliv však v pokračování...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail