Chytrý prsten Oura se naučil rozpoznávat symptomy koronaviru

Chytrý prsten Oura se naučil rozpoznávat symptomy koronaviru

Vychytávka 2. 6. 2020

Prsten Oura si lidé kupují nejčastěji kvůli monitoringu spánku a měření tělesné aktivity. Chytrý prsten toho ale umí mnohem víc, například „diagnostikovat“ koronavirus. Uvozovky jsou na místě. Prsten ve skutečnosti dokáže odhalit symptomy koronaviru ještě předtím, než propuknou naplno.

Jednou z největších záludností pandemie koronaviru je velké množství asymptomatických pacientů. Jsou nakaženi virem, ale nemoc se u nich nijak neprojevuje, takže dál chodí do práce, do obchodu, o škol, kde nakazí další lidi.

Na nové funkci spolupracovali s vývojáři vědci a lékaři z West Virginia University a zapojilo se do něj přes 600 zdravotníků takříkajíc z první linie boji proti nemoci. Do dalšího kola testování se budou moci zapojit i běžní majitelé chytrého prstenu.

A jak to vůbec funguje? Jádrem systému je aplikace, která sbírá jednak data naměřená prstenem (tělesná teplota, dechová frekvence, variabilita srdečního tepu, kvalita spánku, tepová frekvence) a jednak zpětnou vazbu od samotného uživatele (stres, úzkosti apod.). Umělá inteligence nasbíraná data zpracuje a vyhodnotí. Systém prý pracuje s 90% přesností a dokáže „předvídat“ symptomy s třídenním předstihem.  

Čtěte také

Offroadový simulátor MudRunner míří na mobily. Tady je ukázka!

Offroadový simulátor MudRunner míří na mobily. Tady je ukázka!

Hra 4. 7. 2020

Hra MudRunner, která vyšla původně v roce 2017 na PC, Xbox One a PS4, míří na mobily. Mobilní verze vyjde 15. července. Nejedná se o...

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Vychytávka 2. 7. 2020

LG představilo sluchátka s UV krabičkou, Samsung nabízí pro změnu bezdrátovou nabíječku na mobil, která pomocí ultrafialového...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail