Chytrý prsten Oura se naučil rozpoznávat symptomy koronaviru
Prsten Oura si lidé kupují nejčastěji kvůli monitoringu spánku a měření tělesné aktivity. Chytrý prsten toho ale umí mnohem víc, například „diagnostikovat“ koronavirus. Uvozovky jsou na místě. Prsten ve skutečnosti dokáže odhalit symptomy koronaviru ještě předtím, než propuknou naplno.

Jednou z největších záludností pandemie koronaviru je velké množství asymptomatických pacientů. Jsou nakaženi virem, ale nemoc se u nich nijak neprojevuje, takže dál chodí do práce, do obchodu, o škol, kde nakazí další lidi.

Na nové funkci spolupracovali s vývojáři vědci a lékaři z West Virginia University a zapojilo se do něj přes 600 zdravotníků takříkajíc z první linie boji proti nemoci. Do dalšího kola testování se budou moci zapojit i běžní majitelé chytrého prstenu.

A jak to vůbec funguje? Jádrem systému je aplikace, která sbírá jednak data naměřená prstenem (tělesná teplota, dechová frekvence, variabilita srdečního tepu, kvalita spánku, tepová frekvence) a jednak zpětnou vazbu od samotného uživatele (stres, úzkosti apod.). Umělá inteligence nasbíraná data zpracuje a vyhodnotí. Systém prý pracuje s 90% přesností a dokáže „předvídat“ symptomy s třídenním předstihem.