Výkonnost v posteli vítězem AppParade. Eso T-Mobile získal moderní jukebox

Výkonnost v posteli vítězem AppParade. Eso T-Mobile získal moderní jukebox

16. 9. 2014

Držitel ceny Eso T-Mobile - Vratislav Zima od Jukees. Foto: Tomáš Pánek

V pondělí 15. září proběhla v kině Oko již 16. AppParade, což znamená, že se tady fanoušci a vývojáři mobilních aplikací scházejí již čtvrtým rokem. Na místě pak bylo k vidění patnáct různých aplikací, jejichž autoři měli pouhé tři minuty na to, aby svůj projekt představili publiku. A nutno říct, že publikum bylo tentokrát pořádně cynické a využilo každého klopýtnutí. O to větší pochvalu si všichni zúčastnění zaslouží. Nicméně, ocenění mohly získat pouze tři projekty a jeden šťastlivec z publika, jenž od Mikoláše dostal tablet Samsung Galaxy Note 10.1.

Jeden z návštěvníků od nás dostal nový tablet. Foto: Tomáš Pánek
 
Na akci rezonovaly aktuální problémy i události. Blindshell nabízí řešení pro uživatele s velmi špatným nebo žádným zrakem a KoalaPhone se zaměřuje na starší uživatele, kteří se však ještě necítí staří natolik, aby používali specializovaný telefon. Aplikace Seel a Censie pak zase řeší otázku bezpečnosti ve stínu nedávné aféry, kdy unikla řada lechtivých fotek hollywoodských celebrit. První zmiňovaná sdílené fotky zašifruje (na dešifrování musíte mít kód), druhá rozčtverečkuje vybrané místo, aniž by existoval necenzurovaný originál. Zmiňovaný Blindshell pak získal ocenění společnosti IBM.
Jukebox pro 21. století - Jukees.

Eso T-Mobile a naše sympatie si tentokrát odneslo řešení Jukees. Název na první poslech zní trochu krkolomně, ale jakmile pochopíte, o co jde, začne dávat smysl. Autoři projektu totiž chtějí přenést klasický jukebox do 21. Století. To znamená, že místo obří bedny máte jenom jednu malou krabičku, která komunikuje s aplikací ve vašem mobilu. Každý uživatel si tak prostřednictvím mobilní aplikace může zvolit hudbu, jaká bude hrát. Princip je pak podobný klasickým jukeboxům, tedy kdo dřív přijde, ten dřív hraje. Nicméně za větší obnos kreditů je možné ve frontě i přeskakovat.

Robert Rosenberg prezentuje svojí aplikaci Pokin. Foto: Tomáš Pánek

Nejvíce hlasů a celkové prvenství si odnesla aplikace Pokin, kterou odprezentoval „známý český herec“ Robert Rosenberg. Jedná se o aplikaci na sledování spánku, nicméně místo spánku si dosaďte milování. V Robertově případě nazývané jako šťouchání, což nakonec celou aplikaci pojmenovalo. Tým kolem Pokin nenechal nic náhodě a na AppParade byl ve více než hojném počtu. Nicméně měření výkonosti a hlasitosti při sexu, nezní úplně šíleně. Navíc, když bude možné výsledky sbírat z celého světa. Aplikace Pokin tak dává termínu „tvrdá data“ nový význam.

Sál plný fanoušků mobilních aplikací. Foto: Tomáš Pánek
 
Přehled všech soutěžících aplikací najdete zde. A pokud máte nějaký vlastní projekt, za pár týdnů dostanete další šanci jej na AppParade ukázat! O přesném konání akce vás budeme informovat.

Čtěte také

Streamování z Xboxu na mobil konečně funguje i u nás

Streamování z Xboxu na mobil konečně funguje i u nás

Aplikace 16. 1. 2020

Microsoft konečně zpřístupnil aplikaci Xbox Game Streaming i českým hráčům. Dosud byla k dispozici jen na vybraných trzích. Díky apce...

Podle OnePlus je na mobily s flexibilním displejem ještě brzo

Podle OnePlus je na mobily s flexibilním displejem ještě brzo

Vychytávka 16. 1. 2020

Čínská společnost OnePlus v poslední době zaujala konceptem mobilu s elektrochromatickým sklem, které dokáže skrýt kamery....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail