Mobilní DOOM přidává nové mapy, funkce a možnosti nastavení

Mobilní DOOM přidává nové mapy, funkce a možnosti nastavení

Hra 20. 5. 2020

Mobilní verze Dooma si zezačátku vysloužila spíše kritiku – a právem. Hráčům vadila především nutnost registrace na stránkách Bethesdy. Vydavatel nakonec podmínku odstranil a nyní registraci, respektive přihlášení vyžaduje jen k instalaci wadů (přídavných map a dalšího obsahu), čímž se dostáváme k naší novince.

Bethesda rozšířila nabídku přídavného obsahu o balíček 25 map s názvem Deathless od Jamese Padocka. Jméno autora je v komunitě dobře známé. Paddock je autorem mnoha povedených map a podepsal se také pod soundtrack k wadu Sigil, který minulý rok vydal John Romero.

Krátce na to vyšla také aktualizace obou Doom her na storech. Update vylepšuje ovládání (nové rozmístění tlačítek pro lepší přesnost), umožňuje nastavení limitu FPS (30, 60, 90, 120), přidává podporu pro DualShock 4, gamepad z Xboxu One a široké spektrum myší a klávesnicí (USB i Bluetooth). Zmínku si zaslouží také novinka v podobě funkce Vertical Sync, která se mezi mobilními hrami moc nevidí.

DOOM iOS / DOOM Android
DOOM II iOS / DOOM II Android

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Na Android i iOS.

Čtěte také

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Hra Včera

Společnost Team 17, která stojí za populární sérií Worms, spustila slevovou akci. Fanoušci militantních žížal ušetří na každé hře 70...

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Aplikace 28. 5. 2020

Technologie rozšířené reality funguje i na webu. Dokladem je třeba nástroj Google Sodar, který vyměřuje vzdálenost pro doporučený odstup...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail