6 chytrých způsobů, jak vás dostat z postele

6 chytrých způsobů, jak vás dostat z postele

14. 9. 2014

Aktualizováno: Tenhle článek jsme původně vydali v září, nicméně je stále platný i šest měsíců poté. Pořád jde o krásnou ukázku možností chytrého telefonu i různých přístupů k jedné problematice. A tou je vstávání. Včas a pokud možno odpočatí.

O víkendu jste si jistě přispali, ale vzhledem k tomu, že zítra zase musíme do práce či do školy, hodí se připomenout několik aplikací, které vás z postele dostanou včas. Chytrých budíků je celá řada. A stejně pestrá je i nabídka způsobů, jak se nechat vzbudit. Tentokrát nerozebíráme, který budík je chytřejší a probudí vás v lepší fázi spánku. Podíváme se na způsoby, jakými vás donutí vylézt z postele!

Zajímavost: Vstávejte s vůní smažené slaniny!

1 způsob: sejměte QR kód
Aplikace: Sleep as Android, Early Bird Alarm, Puzzle Alarm Clock, Clever Alarm
Apka nepřestane dělat nepříjemné zvuky, dokud prostě nevylezete z postele a s telefonem nedojdete k ledničce, kde máte nalepený speciální QR kód. Až jeho sejmutí pípání budíku zastaví. Samozřejmě, úspěšnost aplikace se přímo odvíjí od toho, jak daleko od postele QR kód nalepíte. Aplikace většinou podporují i NFC.
 
2. způsob: zvuk smažící se snídaně
Aplikace: Warmly, Alarm Clock Free
Místo pípání začne budík Warmly přehrávat ruchy, jejichž hlasitost pomalu sílí. A postupně se přidávají další zvuky i vibrace telefonu. Nevstáváte šokem, ale příjemně pomalu. Od smažení vajec a zpěv ptáků pomalu přejdete až ve zvonění kostelních zvonů – a ty už probudí doopravdy každého.
 
3. způsob: matematické úlohy
Aplikace: Sleep as Android, FreakyAlarm, Alarm Xtreme, Clever Alarm
Řada aplikací vás zkusí dostat z postele pomocí počítání příkladů. Ty začínají poměrně jednoduše, ale s dalšími pokusy o vaše probuzení pomalu přitvrzují. Vyřešením úlohy totiž budík utlumíte, ale jenom dočasně. Pokud se totiž telefon nedostane do pohybu, za chvíli vám začne zvonit znovu. A připraven pro vás bude ještě složitější výpočet.
 
4. způsob: dvě otočky kolem osy
Aplikace: SpinMe Alarm Clock
Nová aplikace SpinMe přinesla na pole chytrých budíků poměrně originální prvek. Chce po vás totiž to, abyste se s telefonem točili na místě. To znamená vstát z postele, chytit telefon oběma rukama a udělat dvě kolečka kolem své osy. Tohle ranní cvičení by vás mělo probrat natolik, že už znova do postele nevlezete.
 
5. způsob: zaplaťte a pospíte si
Aplikace: Flock
Existují i aplikace, které vás nechají přispat, ale něco vás to bude stát. A to něco jsou skutečné peníze. Například česká apka Flock pro iOS vám umožní vypnout pípání telefonu, pokud si zakoupíte balíček pro zamáčknutí budíku.
 
6. způsob: telefonát od naprostého cizince
Aplikace: Wakie
Budík Wakie patří k těm nejbizarnějším – o budíček se totiž postará telefonát od naprostého cizince. V rámci registrace do aplikace zadáte i svoje telefonní číslo a na to vám ve vámi zadaný čas zavolá někdo cizí. Aplikace se má postarat o to, že ten někdo bude opačného pohlaví a podobného věku jako jste vy. Bohužel, ačkoliv ČR podporuje, ještě moc nefunguje.

Čtěte také

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Vychytávka 14. 3. 2018

Kromě hodinek Versa představil Fitbit také nový chytrý náramek s názvem Ace. Vypadá jako Alta, akorát je o něco menší, barevnější...

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

IoT Vychytávka 13. 3. 2018

Konkurence Apple Watch? To by se dalo prohlásit o hodinkách Fitbit Ionic, ale nové Fitbit Versa cílí spíše na méně náročné zákazníky....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail