S apkou Read Along od Googlu procvičíte anglickou výslovnost

S apkou Read Along od Googlu procvičíte anglickou výslovnost

Aplikace 9. 5. 2020

Aplikace Bolo od Googlu byla původně navržena pro Indii. Měla tamním dětem pomoci s výukou angličtiny. Po úspěšném testování – více než 60 % dětí se díky apce zlepšilo ve čtení – ji nyní Google rozšiřuje do celého světa, včetně Česka. Došlo také k jejímu přejmenování na Read Along by Google.

Hlavním úkolem aplikace je zlepšení čtenářských dovedností. Vzhledem k tomu, že je v angličtině, ji ale může využít každý, kdo se učí cizí jazyk, k tréninku výslovnosti. Žádné lekce tu nehledejte, obsah tvoří jednoduché příběhy pro malé děti. Pár krátkých vět ilustrovaných jednoduchými malůvkami. Úkolem uživatele je věty přečíst se správnou výslovností. Pokud nějaké slůvko vyslovíte špatně, průvodkyně vás vyzve k jeho opakování. Nutno říct, že je dost benevolentní a člověk musí říct opravdu blbost, aby si toho všimla. Jednotlivé příběhy prokládají krátká cvičení, kde máte za úkol poskládat z písmenek jednoduchá slova z příběhu. 

Na to, že aplikace zatím vyšla jen v rámci předběžného přístupu, funguje celkem dobře. Doufejme, že se vstupem do finální verze ji Google naučí také češtinu, aby se s ní mohly učit číst i české děti.

Read Along si můžete stáhnout zde.

GALERIE

Čtěte také

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Hra Včera

Společnost Team 17, která stojí za populární sérií Worms, spustila slevovou akci. Fanoušci militantních žížal ušetří na každé hře 70...

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Aplikace 28. 5. 2020

Technologie rozšířené reality funguje i na webu. Dokladem je třeba nástroj Google Sodar, který vyměřuje vzdálenost pro doporučený odstup...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail