Jak se koronavirus podepsal na premiéře konzole Xbox Series X?

Jak se koronavirus podepsal na premiéře konzole Xbox Series X?

Vychytávka 2. 5. 2020

Phil Spencer, který má v Microsoftu na starosti divizi Xboxu, v rozhovoru pro CNBC odpověděl na otázku, jak se epidemie koronaviru podepíše na plánované premiéře konzole Xbox Series X. Podle něj sice měla situace „určitý dopad“ na vývoj, ale pokud jde o hardware, mělo by se všechno stihnout. Stále tedy platí, že konzole nové generace půjde do prodeje před Vánoci 2020.

S vývojem her pro novou konzoli je to ale horší. „Abych byl upřímný, situace ve vývoji her je (aktuálně) velkou neznámou,“ prohlásil Spencer. „Vývoj her je v dnešní době rozsáhlý proces, který vyžaduje spolupráci stovek lidí, ať už jde o kreativní práci nebo vytváření obsahu,“ vysvětluje dál.

Většina vývojářů aktuálně pracuje z domova, kde nemají ideální podmínky. „Bezpečnost našich týmů je pro nás na prvním místě a rozhodně nebudeme vydávat něco, co není dokončené,“ prohlásil Spencer.

Připomínáme, že k několika odkladům již došlo. Opozdí se například Minecraft Dungeons a Wasteland 3, kteréžto hry obě spadají do portfolia Microsoftu. Doufejme, že stejný osud nepotká nejočekávanější titul v podobě Halo Infinite.

Čtěte také

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Hra Včera

Společnost Team 17, která stojí za populární sérií Worms, spustila slevovou akci. Fanoušci militantních žížal ušetří na každé hře 70...

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Aplikace 28. 5. 2020

Technologie rozšířené reality funguje i na webu. Dokladem je třeba nástroj Google Sodar, který vyměřuje vzdálenost pro doporučený odstup...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail