Twitch přidává sekci věnovanou e-sportům

Twitch přidává sekci věnovanou e-sportům

Hra Různé 29. 4. 2020

Zatímco klasické sportovní ligy a turnaje byly v období koronavirové pandemie přerušeny, e-sport jede dál. Některé sportovní kanály dokonce zařadily e-sport do svého vysílání, a i někteří profesionální sportovci vzali místo míče/hokejky/rakety/atd. do ruky gamepad.

Stanice ESPN uspořádala turnaj hvězd NBA ve videohře NBA 2K20, Karolína Plíšková se zúčastnila charitativního turnaje ve hře Tennis World Tour a Facebook láká na turnaj tenistů a celebrit ve hře Mario Tennis Aces. Takhle vypadá sportovní sezóna v roce 2020.

E-sport je zkrátka na vzestupu. I proto na Twitchi vznikla nová, hlavní sekce nazvaná E-sporty. Uvnitř najdete pěkně pohromadě právě probíhající turnaje a ligové zápasy v populárních hrách se záznamy a stěženími scénami ze zápasů již odehraných. Nechybí ani odkazy na profily profesionálních hráčů, co zrovna vysílají, a databáze her, co zároveň slouží jako filtr streamů. Co nám chybí, je nějaký kalendář nadcházeních akcí, ale to už bychom asi požadovali příliš.

Samozřejmě, e-sport se na Twitchi vysílá odjakživa, ale dosud jsme museli zápasy hledal mezi tisíci běžných streamů, takže samostatná sekce je vítanou novinkou. Doufejme, že se časem dostane i do mobilní aplikace.

Čtěte také

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Hra Včera

Společnost Team 17, která stojí za populární sérií Worms, spustila slevovou akci. Fanoušci militantních žížal ušetří na každé hře 70...

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Aplikace 28. 5. 2020

Technologie rozšířené reality funguje i na webu. Dokladem je třeba nástroj Google Sodar, který vyměřuje vzdálenost pro doporučený odstup...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail