Sklo na foťáku nic nevydrží, stěžují si majitelé Samsungu Galaxy S20 Ultra

Sklo na foťáku nic nevydrží, stěžují si majitelé Samsungu Galaxy S20 Ultra

Různé 28. 4. 2020

Oficiální fóra Samsungu zaplavily příspěvky od uživatelů, kteří si stěžují na křehkost nového mobilu Samsungu Galaxy S20 Ultra. Příslovečnou achilovkou telefonu má být sklíčko kryjící zadní foťák. Na problém upozornil fanouškovský web SamMobile.

Mnoho případů samozřejmě způsobilo neopatrné zacházení, ovšem spousta majitelů tvrdí, že náraz nebyl tak velký, aby se muselo roztříštit sklo. A nejde jen o nevzhledné pavouky nebo díry ve skle. Mnoho lidí hlásí jemné prasklinky, které – jak tvrdí – vznikly bez jejich zavinění, tedy aniž by jim telefon upadl. Není to jen kosmetický problém. I sebemenší prasklina může omezit fungování foťáku, například zaostřování nebo přibližování.

Oprava sklíčka přitom není zrovna levná záležitost. V rámci pojištění Samsung Premium Care je spoluúčast v přepočtu 2 400 Kč (české ceny mohou být jiné, český web Samsungu hovoří o spoluúčasti 1 499 Kč), bez pojištění se výměna může vyšplhat až na 10 tisíc korun.

Společnost Samsung na četné stížnosti zatím nereagovala. Pokud tedy nepočítáme smazání otevřeného dopisu, který shrnuje několik případů.

GALERIE

Čtěte také

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Hra Včera

Společnost Team 17, která stojí za populární sérií Worms, spustila slevovou akci. Fanoušci militantních žížal ušetří na každé hře 70...

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Aplikace 28. 5. 2020

Technologie rozšířené reality funguje i na webu. Dokladem je třeba nástroj Google Sodar, který vyměřuje vzdálenost pro doporučený odstup...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail