Konec oblému designu. Nový iPhone se bude podobat iPadu Pro

Konec oblému designu. Nový iPhone se bude podobat iPadu Pro

Vychytávka 14. 4. 2020

Chcete vědět, jak bude vypadat iPhone 12? Tak si představte zmenšený iPad Pro! Podle Marka Gurmana a z Bloombergu Apple opustí „oblý design“ a vrátí se k ostře řezaným hranám. Nová vlajková loď se tak bude podobat spíše iPhonu 4 než iPhonu 11 Pro. Dává to smysl minimálně ze dvou důvodů. Zaprvé, stávající design je už notně okoukaný a zadruhé, iPhony a iPady se v minulosti vždy držely stejné designové filosofie.

Co dalšího nám analytik o nadcházející generaci iPhonu prozradil? Nic vyloženě překvapivého. Dražší (Pro) modely budou mít na zadní straně tři foťáky, zatímco levnější telefony jen dva. Trojici kamer doplní LIDAR senzor z iPadu Pro, který výrazně vylepšuje AR zážitky. Největší iPhone bude mít displej s úhlopříčkou 6,5 palce a vysmívaný výřez v displeji by se měl výrazně zmenšit. S novou generací telefonů přijde nová generace procesorů, která ovšem přinese nezvyklý výkonnostní nárůst (kvůli využití v AI a AR).

Kromě telefonů Apple pracuje také na novém, levnějším reproduktoru HomePod a Bluetooth lokátorech AirTags.

Co je na informacích agentury Bloomberg pravdy, to se dozvíme nejdříve v září. Je ale možné, že se kvůli pandemii koronaviru představení nových výrobků odsune na pozdější termín.

Čtěte také

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Team 17 dočasně zlevňuje své hry. Worms pořídíte za 30 Kč

Hra Včera

Společnost Team 17, která stojí za populární sérií Worms, spustila slevovou akci. Fanoušci militantních žížal ušetří na každé hře 70...

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Google Sodar vám pomůže dodržovat bezpečný odstup

Aplikace 28. 5. 2020

Technologie rozšířené reality funguje i na webu. Dokladem je třeba nástroj Google Sodar, který vyměřuje vzdálenost pro doporučený odstup...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail