Mobilní info karta a chatbot. Jak MZČR informuje o koronaviru?

Mobilní info karta a chatbot. Jak MZČR informuje o koronaviru?

Aplikace 17. 3. 2020

O tom, že Ministerstvo zdravotnictví spustilo web o koronaviru, jste asi slyšeli, ale zaznamenali jste, že je k dispozici i tzv. info karta pro mobily? Jde o zajímavý způsob, jak dostat aktuální informace rychle přímo do mobilů.

Jedná se o virtuální lístek, který se naskenováním QR kódu nebo otevřením URL přenese do aplikace Wallet (nebo alternativy pro Androidy, například YourWallet od MasterCard). Tento formát se většinou používá pro elektronické letenky, jízdenky nebo slevové karty. Vzhledem k tomu, že se údaj na lístku dá na dálku aktualizovat nezávisle na uživateli, hodí se celkem dobře i pro účely informování o průběhu pandemie (i když třeba dnes ráno byly na info kartě dost neaktuální údaje).

Na lístku od MZČR najdete údaje o počtu testovaných, nakažených a vyléčených lidech v ČR. Na „druhé straně“ lístku (po kliknutí na ikonku informace) se zobrazí přehled novinek z webu ministerstva. Zde jsme se třeba dočetli, že byl spuštěn i chatbot, který odpoví na nejčastější dotazy lidí o viru a snad uleví operátorům call center.

Virtuální sestra Anežka, na jejímž vývoji se podílela společnost IBM, funguje přímo na webu MZČR a vývojáři ji postupně zdokonalují, respektive rozšiřují její databázi o nové informace.

Čtěte také

Google věnuje na boj s koronavirem miliardy. Firmám dá reklamu zdarma

Google věnuje na boj s koronavirem miliardy. Firmám dá reklamu zdarma

Různé Včera

Google rozšířil početnou řadu firem, které vynakládají nemalé prostředky na boj s epidemií koronaviru a s jejími dopady. Výkonný...

Další skvělá hra zdarma. Stahujte Monument Valley 2!

Další skvělá hra zdarma. Stahujte Monument Valley 2!

Hra Včera

Mnoho herních vývojářů osekalo dočasně ceny svých her, abychom si mohli zkrátit dlouhé chvíle v karanténě. Platí to i pro ustwo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail