Apple zaplatí majitelům iPhonů odškodnění za zpomalení jejich mobilů

Apple zaplatí majitelům iPhonů odškodnění za zpomalení jejich mobilů

Různé 3. 3. 2020

Po tučné pokutě od francouzských úřadů přichází ještě o řád „tučnější“ vyrovnání se zákazníky, kterých se kauza se zpomalováním iPhonů dotkla nejvíce. Apple souhlasil se zaplacením odškodného ve výši 500 milionů dolarů (v přepočtu 11,5 miliardy korun), čímž ukončil téměř tříletý soudní spor. Apple nicméně stále popírá vinu. S odškodněním společnost souhlasila jen kvůli tomu, aby se vyhnula budoucím nákladům spojeným se soudním řízením.

Z 500 milionů se vrátí poškozeným majitelům iPhonů ve Spojených státech minimálně 310 milionů. Dostanou zhruba 25 dolarů za telefon. Další 93 milionů obdrží právníci, kteří hromadnou žalobu vedli, a zhruba 1,5 milionu pokryje soudní poplatky a další náklady.  

Organizace zabývající se ochranou práv spotřebitelů Apple zažalovala v roce 2017 poté, co se ukázalo, že firma pomocí aktualizace snížila výkon některých iPhonů. Žalující strana se domnívala, že tak Apple učinil proto, aby donutil majitele mobilů k zakoupení nového iPhonu. Podle Applu šlo o opatření, které mělo zabránit náhlému vypínání a dalšímu nestandardnímu chování u telefonů se sníženou kapacitou baterie.

Ať už je to jak chce, nyní mohou uživatelé iPhonů sledovat kondici baterie přímo v Nastavení a funkce zpomalení telefonu se dá vypnout.

Čtěte také

Google věnuje na boj s koronavirem miliardy. Firmám dá reklamu zdarma

Google věnuje na boj s koronavirem miliardy. Firmám dá reklamu zdarma

Různé Včera

Google rozšířil početnou řadu firem, které vynakládají nemalé prostředky na boj s epidemií koronaviru a s jejími dopady. Výkonný...

Další skvělá hra zdarma. Stahujte Monument Valley 2!

Další skvělá hra zdarma. Stahujte Monument Valley 2!

Hra Včera

Mnoho herních vývojářů osekalo dočasně ceny svých her, abychom si mohli zkrátit dlouhé chvíle v karanténě. Platí to i pro ustwo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail