Mapy Google oslavují patnáct let změnou designu i novými funkcemi

Mapy Google oslavují patnáct let změnou designu i novými funkcemi

Aplikace 7. 2. 2020

Mapy Google slaví 15leté narozeniny a jako dárek si apka nadělila novu ikonku. Brzy bude následovat také nový design a spolu s ním i nové funkce. Klasické hamburgerové menu zmizí a místo něj se objeví jednodušší nabídka s pěti hlavními sekcemi:

  • Prozkoumat – Základní obrazovka s mapou, ve které si můžete nechat zobrazit doporučení na místa v okolí, která by vás mohla zajímat. Například restaurace, parky a podobně.
  • Dojíždění – Návrhy nejrychlejší trasy domů nebo naopak do práce. Je jedno, jestli cestujete autem nebo MHD. Apka se vám přizpůsobí.
  • Uloženo – Přehled uložených míst (oblíbené, chci navštívit, s hvězdičkou) a seznamů.
  • Contribute – V této sekci píšete recenze míst, která jste navštívili, upravujete informace o podnicích (otevírací doba apod.) a najdete tu taky svou časovou osu.
  • Updates – Příspěvky týkající se míst ve vašem okolí. V podstatě novinková sekce, kde se dozvíte o třeba zajímavých výstavách. Taky tu najdete odpovědi na vaše dotazy.


Aplikace se také dočká nových funkcí. Některé už dokonce v omezené míře fungují. Například v jízdných řádech nově vidíte informaci o zaplněnosti autobusů, tramvají či metra, takže získáte lepší představu o tom, jestli si sednete. Informace poskytují sami cestující na základě krátkých anket. Časem bychom se mohli dočkat také dalších detailů, například jestli je tramvaj nízkopodlažní, jestli topí a podobně. Tady ovšem záleží dost na lokalitě. Co funguje v Londýně, nemusí fungovat v Praze nebo Brně.
 

Čtěte také

„Televize pro TikTok“ od Samsungu už má českou cenkovku

„Televize pro TikTok“ od Samsungu už má českou cenkovku

Vychytávka Před 16 hodinami

Otočná televize Sero od Samsungu, která vzbudila pozornost na veletrhu CES, jde do prodeje. Na svých stránkách ji má i česká pobočka...

SEGA se opět pustila do výroby konzolí. Na Game Gear Micro spustíte jen čtyři hry

SEGA se opět pustila do výroby konzolí. Na Game Gear Micro spustíte jen čtyři hry

Vychytávka Před 17 hodinami

Společnost SEGA se nostalgicky vrací do časů, kdy produkovala nejen hry, ale také herní konzole. Po zmenšené verzi konzole Sega Mega Drive...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail