Mapy Google oslavují patnáct let změnou designu i novými funkcemi

Mapy Google oslavují patnáct let změnou designu i novými funkcemi

Aplikace 7. 2. 2020

Mapy Google slaví 15leté narozeniny a jako dárek si apka nadělila novu ikonku. Brzy bude následovat také nový design a spolu s ním i nové funkce. Klasické hamburgerové menu zmizí a místo něj se objeví jednodušší nabídka s pěti hlavními sekcemi:

  • Prozkoumat – Základní obrazovka s mapou, ve které si můžete nechat zobrazit doporučení na místa v okolí, která by vás mohla zajímat. Například restaurace, parky a podobně.
  • Dojíždění – Návrhy nejrychlejší trasy domů nebo naopak do práce. Je jedno, jestli cestujete autem nebo MHD. Apka se vám přizpůsobí.
  • Uloženo – Přehled uložených míst (oblíbené, chci navštívit, s hvězdičkou) a seznamů.
  • Contribute – V této sekci píšete recenze míst, která jste navštívili, upravujete informace o podnicích (otevírací doba apod.) a najdete tu taky svou časovou osu.
  • Updates – Příspěvky týkající se míst ve vašem okolí. V podstatě novinková sekce, kde se dozvíte o třeba zajímavých výstavách. Taky tu najdete odpovědi na vaše dotazy.


Aplikace se také dočká nových funkcí. Některé už dokonce v omezené míře fungují. Například v jízdných řádech nově vidíte informaci o zaplněnosti autobusů, tramvají či metra, takže získáte lepší představu o tom, jestli si sednete. Informace poskytují sami cestující na základě krátkých anket. Časem bychom se mohli dočkat také dalších detailů, například jestli je tramvaj nízkopodlažní, jestli topí a podobně. Tady ovšem záleží dost na lokalitě. Co funguje v Londýně, nemusí fungovat v Praze nebo Brně.
 

Čtěte také

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Aplikace Před 22 hodinami

Je tomu skoro rok, co Microsoft prozradil na svém blogu záměr spojit nejpoužívanější kancelářské apky do jedné. Aplikace Office, která...

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Hra 17. 2. 2020

Na App Store se bez jakéhokoliv upozornění objevila nová Angry Birds hra. Jedná se o arkádový tenis a důvod, proč vydání neprovází...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail