Francie pokutovala Apple za zpomalování iPhonů

Francie pokutovala Apple za zpomalování iPhonů

Různé 7. 2. 2020

Francouzské Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž udělilo společnosti Apple pokutu ve výši 25 milionů eur (626 milionů Kč) za úmyslné zpomalování iPhonů. Kauzu, která se táhla již od konce roku 2017, ukončil Apple, když souhlasil se zaplacením pokuty. Kromě toho musí na svých stránkách zveřejnit informaci o prohřešku.

Kritici, kteří dali podnět k vyšetřování, Apple obviňovali, že se tímto krokem snaží zákazníky donutit ke koupi nového telefonu. Apple přiznal, že telefony aktualizace zpomalila, ovšem vysvětlil, že důvodem je nestabilita starších baterií, kvůli které se mohou telefony například sami vypínat.

Jedna z následujících aktualizací iOS pak přidala do nastavení telefonu informaci o kondici baterie a možnost funkci optimalizace výkonu vypnout. Zároveň se zástupci společnosti omluvili a nabídli uživatelům zlevněnou výměnu baterie. Za jeden rok ji využilo na 11 milionů (standardně tento servis využije 1 až 2 miliony lidí).

Čtěte také

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Aplikace Před 22 hodinami

Je tomu skoro rok, co Microsoft prozradil na svém blogu záměr spojit nejpoužívanější kancelářské apky do jedné. Aplikace Office, která...

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Hra 17. 2. 2020

Na App Store se bez jakéhokoliv upozornění objevila nová Angry Birds hra. Jedná se o arkádový tenis a důvod, proč vydání neprovází...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail