Osm let stará hra Plague Inc. hlásí rekordní prodeje. Díky koronaviru

Osm let stará hra Plague Inc. hlásí rekordní prodeje. Díky koronaviru

Hra 24. 1. 2020

Hra Plague Inc. z roku 2012 je opět na vrcholu žebříčků prodejnosti. Obsadila první místo na App Store v Číně, ale vysoko se drží i na dalších trzích, včetně například toho amerického. Důvod je jasný: epidemie koronaviru, který si zatím vyžádal na pět desítek obětí.

Plague Inc. je – pokud jste nehráli – v podstatě simulátorem epidemi. Hráč má za úkol vyvinout nákazu, která se rozšíří celým světem dříve, než vědci dokáží vyvinout lék. Nejprve si zvolíte typ nemoci (virus, bakterie, parazit apod.), následně příznaky, způsob šíření a pak vyšlete nákazu do světa.

Tento jev není podle autorů hry ničím neobvyklým. „Pokaždé, když propukne nějaká epidemie, sledujeme nárůst počtu hráčů,“ píše se ve vyjádření na twitteru společnosti Ndemic Creations, která hru vyvinula. Tentokrát byl ovšem zájem tak velký, že přetížil servery.



Proč ale vlastně lidé hru kupují? Je za tím snad černý humor? Podle vývojářů je motivuje především zvědavost. Chtějí pomoci hry zjistit, jak se bude koronavirus dál šířit. Od takových experimentů ovšem hráče odrazují. „Snažili jsme se sice navrhnout hru tak, aby byla informativní a co nejvíce realistická… Ovšem stále jedná se o hru, nikoli o vědecký model,“ stojí ve vyjádření, které uzavírá odkaz na stránky Světové zdravotnické organizace.

Čtěte také

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Aplikace Před 23 hodinami

Je tomu skoro rok, co Microsoft prozradil na svém blogu záměr spojit nejpoužívanější kancelářské apky do jedné. Aplikace Office, která...

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Hra 17. 2. 2020

Na App Store se bez jakéhokoliv upozornění objevila nová Angry Birds hra. Jedná se o arkádový tenis a důvod, proč vydání neprovází...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail