Osm let stará hra Plague Inc. hlásí rekordní prodeje. Díky koronaviru

Osm let stará hra Plague Inc. hlásí rekordní prodeje. Díky koronaviru

Hra 24. 1. 2020

Hra Plague Inc. z roku 2012 je opět na vrcholu žebříčků prodejnosti. Obsadila první místo na App Store v Číně, ale vysoko se drží i na dalších trzích, včetně například toho amerického. Důvod je jasný: epidemie koronaviru, který si zatím vyžádal na pět desítek obětí.

Plague Inc. je – pokud jste nehráli – v podstatě simulátorem epidemi. Hráč má za úkol vyvinout nákazu, která se rozšíří celým světem dříve, než vědci dokáží vyvinout lék. Nejprve si zvolíte typ nemoci (virus, bakterie, parazit apod.), následně příznaky, způsob šíření a pak vyšlete nákazu do světa.

Tento jev není podle autorů hry ničím neobvyklým. „Pokaždé, když propukne nějaká epidemie, sledujeme nárůst počtu hráčů,“ píše se ve vyjádření na twitteru společnosti Ndemic Creations, která hru vyvinula. Tentokrát byl ovšem zájem tak velký, že přetížil servery.Proč ale vlastně lidé hru kupují? Je za tím snad černý humor? Podle vývojářů je motivuje především zvědavost. Chtějí pomoci hry zjistit, jak se bude koronavirus dál šířit. Od takových experimentů ovšem hráče odrazují. „Snažili jsme se sice navrhnout hru tak, aby byla informativní a co nejvíce realistická… Ovšem stále jedná se o hru, nikoli o vědecký model,“ stojí ve vyjádření, které uzavírá odkaz na stránky Světové zdravotnické organizace.

Čtěte také

Mapy Google ukáží, které restaurace nabízejí rozvoz či vyzvednutí jídla

Mapy Google ukáží, které restaurace nabízejí rozvoz či vyzvednutí jídla

Aplikace Před 19 hodinami

Když dneska spustíte aplikaci Mapy Google, hned na hlavní stránce uvidíte dvě nová tlačítka, která se v době koronavirové epidemie...

Popularita prohlížeče Edge stoupá. Už předehnal Firefox

Popularita prohlížeče Edge stoupá. Už předehnal Firefox

Různé Před 21 hodinami

Po uvedení nové verze Edge popularita internetového prohlížeče od Microsoftu pomalu ale jistě stoupá. V březnu se mu poprvé podařilo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail