Pokémon GO podporuje turismus, hráčské srazy přinesly městům miliardy

Pokémon GO podporuje turismus, hráčské srazy přinesly městům miliardy

Hra 22. 1. 2020

Hra Pokémon GO je výjimečná z mnoha hledisek, mimo jiné i tím, že sbližuje lidi dohromady. Ještě dnes se dají potkat skupinky hráčů, kteří se sešli za účelem raidu nebo kvůli vzácnému pokémonovi v okolí. Autor hry Niantic dokonce pořádá i hráčské festivaly, na které se sjíždějí desetitisíce lidí.

Podobné akce jsou naplánovány i na letošek. V únoru se uskuteční setkání v Tchaj-wanu, v březnu v americkém St. Louis, v dubnu v anglickém Liverpoolu a poslední zatím naplánovaná akce v americké Philadelphii. Kromě Pokémon GO se svých „festivalů“ dočkají také hry Ingress a Harry Potter: Wizards Unite.  

Spolu s plánem událostí zveřejnil autor hry Niantic zajímavá čísla. Dosavadní akce prý vydělaly přes 250 milionů dolarů (5,7 miliardy korun). Nikoliv však Nianticu, nýbrž městům, kde se uskutečnily. Nejvíc vydělalo Chicago díky Pokémon GO Festu, kterého se zúčastnilo 64 tisíc lidí. Město a místní podnikatelé díky nim vydělali 120 milionů. Dařilo se ale i evropským akcím, například festival v Dortmundu přilákal 86 tisíc lidí a s nimi i 60 milionů dolarů.

Doufejme, že se časem dočkáme i českého festivalu. Milionové příjmy jsou celkem pádným argumentem.

Čtěte také

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Aplikace Před 23 hodinami

Je tomu skoro rok, co Microsoft prozradil na svém blogu záměr spojit nejpoužívanější kancelářské apky do jedné. Aplikace Office, která...

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Hra 17. 2. 2020

Na App Store se bez jakéhokoliv upozornění objevila nová Angry Birds hra. Jedná se o arkádový tenis a důvod, proč vydání neprovází...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail