Pokémon GO podporuje turismus, hráčské srazy přinesly městům miliardy

Pokémon GO podporuje turismus, hráčské srazy přinesly městům miliardy

Hra 22. 1. 2020

Hra Pokémon GO je výjimečná z mnoha hledisek, mimo jiné i tím, že sbližuje lidi dohromady. Ještě dnes se dají potkat skupinky hráčů, kteří se sešli za účelem raidu nebo kvůli vzácnému pokémonovi v okolí. Autor hry Niantic dokonce pořádá i hráčské festivaly, na které se sjíždějí desetitisíce lidí.

Podobné akce jsou naplánovány i na letošek. V únoru se uskuteční setkání v Tchaj-wanu, v březnu v americkém St. Louis, v dubnu v anglickém Liverpoolu a poslední zatím naplánovaná akce v americké Philadelphii. Kromě Pokémon GO se svých „festivalů“ dočkají také hry Ingress a Harry Potter: Wizards Unite.  

Spolu s plánem událostí zveřejnil autor hry Niantic zajímavá čísla. Dosavadní akce prý vydělaly přes 250 milionů dolarů (5,7 miliardy korun). Nikoliv však Nianticu, nýbrž městům, kde se uskutečnily. Nejvíc vydělalo Chicago díky Pokémon GO Festu, kterého se zúčastnilo 64 tisíc lidí. Město a místní podnikatelé díky nim vydělali 120 milionů. Dařilo se ale i evropským akcím, například festival v Dortmundu přilákal 86 tisíc lidí a s nimi i 60 milionů dolarů.

Doufejme, že se časem dočkáme i českého festivalu. Milionové příjmy jsou celkem pádným argumentem.

Čtěte také

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Vychytávka Před 10 hodinami

LG představilo sluchátka s UV krabičkou, Samsung nabízí pro změnu bezdrátovou nabíječku na mobil, která pomocí ultrafialového...

Samsung omylem zveřejnil fotku Galaxy Note20 Ultra

Samsung omylem zveřejnil fotku Galaxy Note20 Ultra

Různé Před 10 hodinami

Je poměrně běžné, že se na internet dostane fotka mobilu ještě před jeho oficiálním oznámením. Ale že by snímek zveřejnil omylem...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail