Všechny Tetris hry od EA brzy zmizí z obchodů

Všechny Tetris hry od EA brzy zmizí z obchodů

Hra 22. 1. 2020

V popisu všech Tetrisů na App Store se objevila informace, že 21. dubna 2020 budou hry z obchodu staženy. Množné číslo v tomto případě není omyl, Tetris se na App Store totiž vyskytuje ve čtyřech obměnách.

Tetris Premium je klasika, kterou všichni známe. Až na to, že obsahuje nákupy v aplikaci. Na App Store jsou zvlášť verze pro iPhone a iPad. Tetris 2011 je téměř identická hra, tentokrát má ovšem podobu univerzální aplikace. A konečně Tetris Blitz, coby nejnovější přírůstek „série“, se liší zrychleným módem ve stylu Bejeweled Blitz s časovým limitem dvě minuty.

Důvod pro odstranění není jasný. Nejpravděpodobnější vysvětlení je to, že společnosti EA, která hry vydala, prostě vypršela práva. Také je možné, že se majitel práv pokouší Tetris hry konsolidovat před vydáním Tetris Royale s multiplayerem pro 100 hráčů.

Pokud byste si chtěli zahrát na mobilu klasický Tetris, máte šanci už jen do dubna.

Čtěte také

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Aplikace Před 23 hodinami

Je tomu skoro rok, co Microsoft prozradil na svém blogu záměr spojit nejpoužívanější kancelářské apky do jedné. Aplikace Office, která...

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Hra 17. 2. 2020

Na App Store se bez jakéhokoliv upozornění objevila nová Angry Birds hra. Jedná se o arkádový tenis a důvod, proč vydání neprovází...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail