Huawei Mate 30 Pro míří do Česka. Bez Googlu, ale s dárky

Huawei Mate 30 Pro míří do Česka. Bez Googlu, ale s dárky

Různé 21. 1. 2020

Pokud vlastníte mobil značky Huawei, tak už to asi víte. Čínská společnost totiž dneska rozesílala oznámení formou notifikace: Huawei Mate 30 míří na český trh. Jde o jakousi vlajkovou loď čínské společnosti, která exceluje výkonem, výbavou i kvalitou fotografie. Jedna důležitá věc jí ale chybí – podpora Googlu. Důvodem je americké embargo.

Mate 30 Pro sice běží na Androidu, ovšem jedná se o holý operační systém bez služeb a aplikací Googlu. Včetně Map nebo třeba obchodu Google Play. Huawei sice nabízí vlastní aplikační alternativy, dokonce i vlastní obchod App Gallery, ale je dost možné, že v jeho nabídce své oblíbené apky nenajdete.Možná právě to je důvod nabídky, kterou si pro první majitele Mate 30 Pro v ČR čínský výrobce připravil. K telefonu za 24 999 Kč totiž dostanete zdarma bezdrátová sluchátka FreeBuds, VIP servis na půl roku a hodinky Huawei Watch GT 2 za jednu korunu.

Předobjednávky startují 27. ledna na oficiálním e-shopu. Od 10. února se bude mobil prodávat také v prodejnách Huawei v Praze.  

Čtěte také

Mapy Google přidaly vrstvu s informacemi o Covid-19  

Mapy Google přidaly vrstvu s informacemi o Covid-19  

Aplikace Včera

Vývojáři aplikace Mapy Google zareagovali na Covid-19 už v dubnu, když začali mapovat restaurace nabízející rozvoz a možnost...

Platby přes Mi Band jsou dostupné v dalších evropských zemích

Platby přes Mi Band jsou dostupné v dalších evropských zemích

Různé Včera

Mi Band je sice skvělý chytrý náramek, ale jedna z jeho nejzajímavějších funkcí – platby přes NFC – není v našich...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail