Huawei Mate 30 Pro míří do Česka. Bez Googlu, ale s dárky

Huawei Mate 30 Pro míří do Česka. Bez Googlu, ale s dárky

Různé 21. 1. 2020

Pokud vlastníte mobil značky Huawei, tak už to asi víte. Čínská společnost totiž dneska rozesílala oznámení formou notifikace: Huawei Mate 30 míří na český trh. Jde o jakousi vlajkovou loď čínské společnosti, která exceluje výkonem, výbavou i kvalitou fotografie. Jedna důležitá věc jí ale chybí – podpora Googlu. Důvodem je americké embargo.

Mate 30 Pro sice běží na Androidu, ovšem jedná se o holý operační systém bez služeb a aplikací Googlu. Včetně Map nebo třeba obchodu Google Play. Huawei sice nabízí vlastní aplikační alternativy, dokonce i vlastní obchod App Gallery, ale je dost možné, že v jeho nabídce své oblíbené apky nenajdete.Možná právě to je důvod nabídky, kterou si pro první majitele Mate 30 Pro v ČR čínský výrobce připravil. K telefonu za 24 999 Kč totiž dostanete zdarma bezdrátová sluchátka FreeBuds, VIP servis na půl roku a hodinky Huawei Watch GT 2 za jednu korunu.

Předobjednávky startují 27. ledna na oficiálním e-shopu. Od 10. února se bude mobil prodávat také v prodejnách Huawei v Praze.  

Čtěte také

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Microsoft spojil Word, Excel a Powerpoint do jedné apky

Aplikace Před 22 hodinami

Je tomu skoro rok, co Microsoft prozradil na svém blogu záměr spojit nejpoužívanější kancelářské apky do jedné. Aplikace Office, která...

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Rovio odhaluje novou hru s Angry Birds. Půjde o tenis

Hra 17. 2. 2020

Na App Store se bez jakéhokoliv upozornění objevila nová Angry Birds hra. Jedná se o arkádový tenis a důvod, proč vydání neprovází...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail