​Google vám vrátí peníze až dvě hodiny po nákupu aplikace

​Google vám vrátí peníze až dvě hodiny po nákupu aplikace

29. 8. 2014

Google Play nyní umožňuje zrušit nákup až dvě hodiny poté, co aplikaci zaplatíte. Podobný servis byl již k dispozici před tím, nicméně časové okno pro zrušení bylo pouze patnáct minut. Aktuální dvě hodiny jsou pak více než dost času na to, abyste vyzkoušeli, jestli si autoři vaše peníze zaslouží. V případě různých mobilních her mohou být dvě hodiny i dost na to, abyste se s nimi dostatečně zabavili. Je to tedy od Googlu hloupost nebo prozíravost?

Z naší zkušenosti jsme povolnější k nákupům. Už tolik nepřemýšlíme, jestli se nám aplikace vyplatí. Navíc délka časového okna pro vrácení peněz v našem případu také nahrává Googlu. Pokud byl limit mnohem kratší, byli jsme schopní se rozhodnout rychle, jestli má nákup smysl. Nyní toto rozhodnutí necháme být a často si vzpomeneme, až když lhůta propadne. Z našeho pohledu by tak uživatelé mohli nakupovat více a nákupy rušit méně.

Otázkou je, jak to bude s vrácením peněz v budoucnosti. Obchodní podmínky Google Play stále hovoří o limitu 15 minut. Je tak možné, že jde jen o testovací provoz, který nakonec bude zrušen.

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra 23. 4. 2018

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace 23. 4. 2018

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail