Hra Roblox vydělala přes miliardu dolarů. Většinu díky mobilní verzi

Hra Roblox vydělala přes miliardu dolarů. Většinu díky mobilní verzi

Hra 26. 11. 2019

Za čtrnáct let, co je Roblox na trhu, utržila hra více než jednu miliardu amerických dolarů. Nejvíce peněž ovšem přišlo na účet autorů během posledních dvou let – jen v roce 2019 to bylo zhruba 435 milionů.

Tato čísla zveřejnili analytici ze společnosti Sensor Tower. Podle jejich statistik utrácejí za skiny, předměty a další propriety hráči iOS verze, kteří jsou odpovědní za 76 % všech tržeb. Nejvíce hráčů má ovšem Roblox na Androidu.

Roblox není jen hrou, ale také platformou pro vytváření nových miniher. V kostičkovaném světě najdete střílečky, strategie nebo třeba závodní hry. I díky bohaté nabídce si Roblox každý měsíc zapne na 100 milionů hráčů. Jeden čas dokonce držela titul za nejpopulárnější hru, pak ji ale předběhl Minecraft, který má ještě o zhruba 12 milionů aktivních hráčů více (aspoň tedy podle posledních zveřejněných údajů).

Roblox si můžete stáhnout zde.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Na Android i iOS.

Čtěte také

Apple údajně pracuje na výhodných balíčcích služeb

Apple údajně pracuje na výhodných balíčcích služeb

Různé Před hodinou

Apple One – tak zní možný název předplatného, které sjednotí stávající i nové služby nabízení společností Apple do výhodných...

Fortnite zmizel z App Store a Google Play. Jaký je důvod?

Fortnite zmizel z App Store a Google Play. Jaký je důvod?

Hra Před 2 hodinami

Kam se poděly mobilní verze Fortnite? Aktuálně hru nenajdete ani na App Store, ani na Google Play. Společnosti Google a Apple je totiž smazaly...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail