Chytrý zámek Noke pozná, že to jste vy

Chytrý zámek Noke pozná, že to jste vy

21. 8. 2014

Noke je chytrý zámek, který otevřete jedině přes aplikaci ve vašem mobilu. Ano, moderní technologie se nyní dostaly i do vašeho sklepa! No dobře, nejen tam. Autoři z týmu FUZ Designs šli se svým nápadem na server Kickstarter a tam zabodovali. Původně požadovali od lidí 100 tisíc dolarů, nicméně za pár dní mají na kontě 240 tisíc a peníze stále přicházejí. Potřeba držet věci pod zámkem je u lidí evidentně hodně silná.

FUZ Designs však nejsou na Kickstarteru žádnými nováčky, dokonce se mohou pyšnit stoprocentní úspěšností. Noke je totiž jejich třetí projekt. Před tím uspěli s projekty EverDock a EverDock Go, což byly univerzální stojánky a nabíječky pro mobily a tablety. Na realizaci těchto nápadů jim lidé přispěli dohromady přes půl milionu dolarů. Chytrý zámek Noke tohle asi zvládne úplně sám – cílových 100 tisíc dolarů se splnilo za pouhých 17 hodin.Abyste zámek Noke odemkli, nepotřebujete žádný klíč ani speciální kód. Zámek se totiž přes bluetooth spojí s vaším telefonem a díky tomu pozná, že to jste vy. Případně si můžete nastavit, jestli se zámek nemá odemknout až v případě, že zmáčknete tlačítko na mobilu. Navíc můžete dovolit zámek odemknout i jiným uživatelům, případně můžete mít přehled o všech svých zámcích, pokud jste jich pořídili vícero.

A co když zapomenu svůj telefon? I na tohle autoři mysleli – můžete nadefinovat vlastní kódovou sekvenci na bázi Morseovy abecedy, tedy krátkých a dlouhých stisků zámku. Tohle řešení je tady i pro případ, když chytrému zámku dojdou baterky. Zámek můžete podpořit na serveru Kickstarter, přičemž jeden kus vás vyjde na 59 dolarů. Až se zámky dostanou do prodeje, budou prý stát o dalších 30 dolarů více. Samozřejmě, čím víc jich koupíte, tím víc můžete ušetřit.

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Včera

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Včera

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail