Apple čelí kritice za ban aplikace mapující protesty v Hongkongu

Apple čelí kritice za ban aplikace mapující protesty v Hongkongu

Různé 11. 10. 2019

Apple je další firmou, která je obviněná z „podlézání“ Číně. A to hned ze dvou důvodů: zaprvé na území Hongkongu schovala emoji s tchajwanskou vlajkou a zadruhé odstranila z App Store mapu protestů v Hongkongu. Sociálními sítěmi se na to konto začaly šířit výzvy k bojkotu produktů, hashtag #BoycottApple se vyskytuje například mezi trendy na Twitteru.

Stažení aplikace z HKmap z App Store předcházelo zveřejnění článku s titulkem „Pomáhá Apple protestujícím k páchání násilí?“ v listu China Daily, který provozuje Komunistická strana Číny. Šéf Applu ovšem tvrdí, že aplikaci z obchodu stáhli na základě ověřených zpráv od hongkongské policie a uživatelů Applu. Aplikace měla ohrožovat policisty, protože vyzrazovala jejich polohu.

Podle kritiků rozhodnutí Applu apka neurčuje polohu konkrétních strážníků, a navíc chybí důkazy, že by nějak vyzývala k útoku na policii. HKmap.live funguje na stejném principu jako třeba Waze, kde se také objevují varování před hlídkami a podobně.

Čtěte také

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Aplikace 10. 11. 2019

Podobně jako Spotify i francouzská streamovací služba Deezer rozšiřuje svou nabídku o podcasty. Tedy, podcasty už nabízí nějakou dobu, ale...

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Hra 9. 11. 2019

Finský tým Supercell má pověst hitmakera na poli mobilních her. Mezi všemi těmi úspěšnými tituly, jako je Clash Royale, Boom Beach nebo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail