Instagram se dočkal modu tmavého zobrazení

Instagram se dočkal modu tmavého zobrazení

Aplikace 8. 10. 2019

Instagram se připojil do dlouhé řady aplikací, které „přešly na temnou stranu“. Oblíbená sociální síť nově nabízí tmavý mód zobrazení, který nejenže není tak agresivně zářivý, ale také spoří baterii na zařízeních s OLED displeji. I když u aplikace, která je v podstatě galerií fotek, je rozdíl minimální. Tady jde spíše jen o to, sladit vzhled aplikace s nastavením systému.

Možná i to je důvod, proč tmavý mód zobrazení v aplikaci nelze aktivovat ručně. Instagram se jednoduše přizpůsobí nastavení systému. Je tím pádem k dispozici jen na iOS 13 a Androidu 10, které tzv. dark mode podporují nativně.

Pokud tedy chcete Instagram obarvit načerno, musíte načerno obarvit nejprve celý systém. V případě iOS 13 tak učiníte v nastavení jasu (Nastavení > Displej > Jas), u Androidu 10 se musíte proklikat až do pokročilých nastavení displeje (Nastavení > Displej > Pokročilé).

Čtěte také

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Aplikace 10. 11. 2019

Podobně jako Spotify i francouzská streamovací služba Deezer rozšiřuje svou nabídku o podcasty. Tedy, podcasty už nabízí nějakou dobu, ale...

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Hra 9. 11. 2019

Finský tým Supercell má pověst hitmakera na poli mobilních her. Mezi všemi těmi úspěšnými tituly, jako je Clash Royale, Boom Beach nebo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail