Proč z Call of Duty: Mobile zmizela podpora pro gamepady?

Proč z Call of Duty: Mobile zmizela podpora pro gamepady?

Hra 7. 10. 2019

Možná jste si toho ani nestihli všimnout, ale střílečka Call of Duty: Mobile krátce podporovala připojení gamepadu. Hned první patch však podporu ukončil a na místě pro nastavení ovladače menu je nyní sekce Other s podmínkami používání aplikace a informacemi o ochraně osobních dat.

Důvodem pro znemožnění připojení gamepadu byla obava z narušení férovosti hry. Jedinci s gamepadem by měli jasnou převahu nad hráči, kteří ovládají Call of Duty pomocí dotykového displeje. Viceprezident mobilní divize Activisionu se nicméně vyjádřil v tom smyslu, že by se do hry podpora gamepadů eventuálně mohla vrátit. Aktuálně ji testují na malém vzorku hráčů. S největší pravděpodobností by ale matchmaking přiřazoval hráče s gamepadem do samostatných her.

Ostatně, stejně to funguje i u emulátoru GameLoop, který Call of Duty: Mobile oficiálně podporuje (na vývoji GameLoopu i CoD: Mobile se podílela tatáž firma – Tencent). Mobilní střílečku si můžete zahrát na PC s myší a klávesnicí, ovšem musíte se smířit s tím, že budete hrát jen proti dalším lidem s emulátorem.  

Call of Duty: Mobile pro iOS si můžete stáhnout zde.
Call of Duty: Mobile pro Android si můžete stáhnout zde.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Na Android i iOS.

Čtěte také

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Aplikace 10. 11. 2019

Podobně jako Spotify i francouzská streamovací služba Deezer rozšiřuje svou nabídku o podcasty. Tedy, podcasty už nabízí nějakou dobu, ale...

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Hra 9. 11. 2019

Finský tým Supercell má pověst hitmakera na poli mobilních her. Mezi všemi těmi úspěšnými tituly, jako je Clash Royale, Boom Beach nebo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail