Proč z Call of Duty: Mobile zmizela podpora pro gamepady?

Proč z Call of Duty: Mobile zmizela podpora pro gamepady?

Hra 7. 10. 2019

Možná jste si toho ani nestihli všimnout, ale střílečka Call of Duty: Mobile krátce podporovala připojení gamepadu. Hned první patch však podporu ukončil a na místě pro nastavení ovladače menu je nyní sekce Other s podmínkami používání aplikace a informacemi o ochraně osobních dat.

Důvodem pro znemožnění připojení gamepadu byla obava z narušení férovosti hry. Jedinci s gamepadem by měli jasnou převahu nad hráči, kteří ovládají Call of Duty pomocí dotykového displeje. Viceprezident mobilní divize Activisionu se nicméně vyjádřil v tom smyslu, že by se do hry podpora gamepadů eventuálně mohla vrátit. Aktuálně ji testují na malém vzorku hráčů. S největší pravděpodobností by ale matchmaking přiřazoval hráče s gamepadem do samostatných her.

Ostatně, stejně to funguje i u emulátoru GameLoop, který Call of Duty: Mobile oficiálně podporuje (na vývoji GameLoopu i CoD: Mobile se podílela tatáž firma – Tencent). Mobilní střílečku si můžete zahrát na PC s myší a klávesnicí, ovšem musíte se smířit s tím, že budete hrát jen proti dalším lidem s emulátorem.  

Call of Duty: Mobile pro iOS si můžete stáhnout zde.
Call of Duty: Mobile pro Android si můžete stáhnout zde.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Na Android i iOS.

Čtěte také

Apple čelí kritice za ban aplikace mapující protesty v Hongkongu

Apple čelí kritice za ban aplikace mapující protesty v Hongkongu

Různé 11. 10. 2019

Apple je další firmou, která je obviněná z „podlézání“ Číně. A to hned ze dvou důvodů: zaprvé na území Hongkongu...

Uber testuje nový tarif, který počítá s domácími mazlíčky

Uber testuje nový tarif, který počítá s domácími mazlíčky

Aplikace 9. 10. 2019

Je tomu pár dní, co Uber spustil v Česku tarif Uber XL, který je určený pro větší skupiny. V Praze si tak můžete pronajmout SUV...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail