Nejnovější mobil Microsoftu má Android a duální displej

Nejnovější mobil Microsoftu má Android a duální displej

Vychytávka 4. 10. 2019

Většina novinek, které Microsoft představil na tiskové konferenci, naplnilo očekávání. Objevila se nová řada tabletů Surface, notebook Surface a došlo také na spekulované zařízení s duálním displejem.

Netušilo se však, že zařízení s duálním displejem budou hned dvě. Velký Surface Neo a kapesní Surface Duo. Menší verze je v podstatě mobilním telefonem, i když Microsoft se tomuto pojmenování dosti vyhýbal.

S displejem se dá otáčet v 360 stupních. Surface Neo tak poslouží jako tablet, čtečka e-knih, herní konzole nebo improvizovaný notebook, kdy jeden displej slouží k ovládání (jako gamepad nebo klávesnice).

Mobil běží na Androidu, který byl modifikován tak, aby co nejvíce připomínal systém Windows 10X, který pohání pro změnu Surface Neo. O hardwaru se toho moc neví, podle Wired telefon pohání Snapdragon 855. Ostatně design přístroje není finální, prototyp neměl ani zadní kameru.Surface Duo se začne prodávat nejdříve na Vánoce příští rok. Microsoft tak má dost času na to, aby svůj mobil doladil.

Čtěte také

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Vychytávka Před 8 hodinami

LG představilo sluchátka s UV krabičkou, Samsung nabízí pro změnu bezdrátovou nabíječku na mobil, která pomocí ultrafialového...

Samsung omylem zveřejnil fotku Galaxy Note20 Ultra

Samsung omylem zveřejnil fotku Galaxy Note20 Ultra

Různé Před 9 hodinami

Je poměrně běžné, že se na internet dostane fotka mobilu ještě před jeho oficiálním oznámením. Ale že by snímek zveřejnil omylem...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail