Nová verze iOS vyjde 19. září, iPadOS na konci měsíce

Nová verze iOS vyjde 19. září, iPadOS na konci měsíce

Různé 12. 9. 2019

Mnozí z nás už mají iOS 13 na svých mobilech v podobě betaverze stažené díky programu beta.apple.com. Uživatelé iPhonů, kteří čekají na finální verzi, budou moci provést update za týden, tedy 19. září. Na stejný den připadá také spuštění herního předplatného Apple Arcade a den poté jdou do prodeje nové iPhony.

Nová verze iOS přináší především podporu tmavého zobrazení, nové nástroje pro úpravu fotek a videí, nové řazení snímků v Galerii a mimo jiné také lepší zabezpečení soukromí. Novou verzi nainstalujete na iPhone SE, iPhone 6S (a novější) a iPod Touch 7. generace.

Tablety od Applu získají poprvé vlastní operační systém. Jmenuje se iPadOS, vyjde 30.9. a v mnoha ohledech se s iOS 13 shoduje. Má ovšem pár věcí navíc, například widgety přímo na ploše, vylepšený multitasking, pokročilejší práci se soubory či „desktopový“ prohlížeč internetových stránek. Operační systém iPadOS podporuje iPad Air 2 a novější, iPady Pro, iPad 5. generace (a novější) a iPad mini 4 (a novější).

Čtěte také

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Aplikace 10. 11. 2019

Podobně jako Spotify i francouzská streamovací služba Deezer rozšiřuje svou nabídku o podcasty. Tedy, podcasty už nabízí nějakou dobu, ale...

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Hra 9. 11. 2019

Finský tým Supercell má pověst hitmakera na poli mobilních her. Mezi všemi těmi úspěšnými tituly, jako je Clash Royale, Boom Beach nebo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail