​Nová verze aplikace Foursquare k dispozici

​Nová verze aplikace Foursquare k dispozici

7. 8. 2014

Na Foursquare nedáme dopustit. Na to už jste zřejmě během první sezóny Applikací přišli. Využití téhle apky bylo široké a dalo se naroubovat na témata jídla, cestování, kulturu… Díky Foursquare jsme věděli, jaká zajímavá místa jsou kolem nás, i to, co si o nich uživatelé myslí. Za jejich návštěvy jsme pak dostávali body, speciální odznaky, s přáteli jsme mohli soupeřit, kdo toho za týden stihne obrazit nejvíc… Právě poslední zmiňované prvky padly za oběť redesignu Foursquare. Před pár měsíci se vývojáři svěřili s plánem, že populární aplikaci rozdělí na dvě. Sociální prvky, checkování v podnicích a sledování toho, kudy se toulají vaši přátelé, převezme nová aplikace Swarm. A Foursquare jako takové projde značnou proměnou. Nová verze aplikace pak konečně dorazila do App Store a Google Play (majitelé WP si ještě musí počkat) a my konečně víme, co měli autoři v plánu.

Cílem nového Foursquare je usnadnit vám hledání místa, kde byste se mohli dobře nadlábnout. Na hlavní obrazovce tak vidíte doporučení v závislosti na vaší aktuální poloze, denní době či chutích, které preferujete. Aplikace vám tak bude ukazovat například vhodná místa pro večeři, případně doporučení ostatních uživatelů, které sledujete. V tomhle ohledu Foursquare připomíná trochu Twitter – nemusíte být přáteli, ale můžete sledovat cizí lidi s vytříbenými chuťovými buňkami. A to je další změna, kterou jsme zaznamenali. Z nového Foursquare cítíme větší zaměření na jídlo, ačkoliv dříve jsme jej používali naprosto na cokoliv. Aplikace vás pak také nenápadně tlačí do psaní a využívání tipů – v osobním profilu máte přehled, kolik jste jich napsali a čeho se týkaly, což nahrazuje sbírání bodů z původní verze aplikace.

Rozšířené možnosti nabízí i vyhledávání podniků. Ty můžete sortovat podle cenové hladiny, vzdálenosti, otvírací doby nebo různých kategorií. Zcela však zmizel pohled na mapu, všechny podstatné informace o podnicích se ukáží přímo v jejich výpisu – uvidíte název, fotku, vzdálenost, hodnocení, zajímavý tip i seznam přátel/following, kteří podnik již v minulosti navštívili. První dojem z nové verze je veskrze pozitivní a ve výsledku funguje i propojení se Swarm. Při check-inu v podstatě neuděláme o ani o krok víc, než tomu bylo dříve. A to i přes fakt, že se na to musí spustit jiná aplikace.

Foursquare stahujte zde!

Čtěte také

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Vychytávka 14. 3. 2018

Kromě hodinek Versa představil Fitbit také nový chytrý náramek s názvem Ace. Vypadá jako Alta, akorát je o něco menší, barevnější...

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

IoT Vychytávka 13. 3. 2018

Konkurence Apple Watch? To by se dalo prohlásit o hodinkách Fitbit Ionic, ale nové Fitbit Versa cílí spíše na méně náročné zákazníky....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail