Google představil nový způsob ovládání telefonu Pixel 4

Google představil nový způsob ovládání telefonu Pixel 4

Vychytávka 30. 7. 2019

O telefonu Google Pixel 4 jsme se dosud dozvídali hlavně díky informačním únikům. Následující informace, respektive video ovšem pochází přímo od Googlu. Ukazuje odemykání telefonu pomocí technologie rozpoznání obličeje a ovládání bezdotykovými gesty.Ano, telefon bude možné ovládat bez toho, aniž byste se dotkli displeje nebo jakéhokoliv tlačítka. Pohybem ruky před telefonem můžete přeskakovat písničky, vypnout budík nebo ztišit zvonění.

Podobnou funkci představila nedávno vlajková loď LG, ovšem v praxi to nefungovalo moc přesvědčivě. Google Pixel 4 ovšem nevyužívá k detekci gest foťák, nýbrž technologii Soli, což je v podstatě radar.

I rozpoznávání obličeje není řešeno přes foťák, ale pomocí četných senzorů, jako je tomu v případě Face ID. Místo fotky telefon naskenuje 3D model vašeho obličeje, což je mnohem přesnější a bezpečnější. Otázkou zůstává, zda tato technologie doplní nebo rovnou nahradí čtečku otisků.

To se dozvíme nejpozději koncem roku, kdy bude telefon uveden do prodeje.

Čtěte také

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Deezer přidá sekci věnovanou podcastům

Aplikace 10. 11. 2019

Podobně jako Spotify i francouzská streamovací služba Deezer rozšiřuje svou nabídku o podcasty. Tedy, podcasty už nabízí nějakou dobu, ale...

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Tvůrci Clash Royale pohřbili svoji nejnovější hru

Hra 9. 11. 2019

Finský tým Supercell má pověst hitmakera na poli mobilních her. Mezi všemi těmi úspěšnými tituly, jako je Clash Royale, Boom Beach nebo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail