DOOM a DOOM II vycházejí na mobilu. Stojí ale vůbec za stažení?

DOOM a DOOM II vycházejí na mobilu. Stojí ale vůbec za stažení?

Hra 28. 7. 2019

DOOM slaví 25. výročí a při té příležitosti se majitel práv na tuto legendární značku rozhodl, že vydání první dva díly na mobilech. Není to poprvé. Úplně první DOOM už kdysi vyšel na App Store, ovšem od roku 2013 na hru nikdo nesáhl.

Paradoxně aktualizace některé funkce hry odstranila, například quick save nebo alternativní mód ovládání. Potěší, že součástí nové verze je devět levelů z kapitoly The Flesh Consumed, která byla součástí The Ultimate Doom.U DOOM II pak získáte za své peníze kromě základní hry také sadu The Master Levels, což je 20 nejlepších komunitních map vybraných vývojáři. Verze iOS má navíc také Wi-Fi multiplayer a co-op pro čtyři hráče.

A jak se hraje klasika FPS na mobilu? Bohužel ne moc pohodlně. Doom je pro dotykové displeje příliš rychlý a ovládání se v aplikaci nedá nijak upravovat, tedy s výjimkou nastavení citlivosti, ale to vás nespasí. Taky nás nepotěšila nutnost přihlášení do účtu Bethesda.net. Po jeho založení/přihlášeni nicméně je možné hrát i offline.

Doom I a II si můžete koupit za 129 Kč na iOS a za 139 Kč na Androidu.

DOOM iOS / DOOM Android

DOOM II iOS / DOOM II Android

Čtěte také

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Nová bezdrátová nabíječka od Samsungu má antibakteriální účinky

Vychytávka Před 9 hodinami

LG představilo sluchátka s UV krabičkou, Samsung nabízí pro změnu bezdrátovou nabíječku na mobil, která pomocí ultrafialového...

Samsung omylem zveřejnil fotku Galaxy Note20 Ultra

Samsung omylem zveřejnil fotku Galaxy Note20 Ultra

Různé Před 10 hodinami

Je poměrně běžné, že se na internet dostane fotka mobilu ještě před jeho oficiálním oznámením. Ale že by snímek zveřejnil omylem...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail