​Flappy Bird létá dál. Založil i rodinu!

​Flappy Bird létá dál. Založil i rodinu!

2. 8. 2014

Jednoduchá hříčka Flappy Bird, kterou rok uživatelé mobilních aplikací ignorovali, aby jí pak jako lusknutím prstu začaly stahovat miliony, pořád žije. A teď nemyslíme žádnou z hromady napodobenin, které se pokusily navázat na její úspěch. Ačkoliv Dong Nguyen, autor Flappy Bird, aplikaci pod nátlakem internetové kritiky stáhnul, pro společnost Amazon vyvinul její novou verzi.

Abyste rozuměli. Amazon je velký internetový obchod, který pomalu proniká i do světa hardware. Po elektronické čtečce Kindle vypustil na trh i regulérní smartphone Amazon Fire, případně multimediální Fire TV. Ta běží na upravené verzi operačního systému Android a svým majitelům nabízí aplikace, které by v obchodě Play hledali marně. A mezi nimi je i novinka Flappy Birds Family.

Jedná se o vylepšenou verzi Flappy Bird, která nabízí větší variabilitu prostředí i možnost hrát ve více lidech. Autor a otec Flappy Bird pak zatím nepotvrdil, jestli se jeho novinka objeví i někde jinde. Můžeme jenom přemýšlet o tom, kolik za takovou exkluzivitu Amazon zaplatil. Původní Flappy Bird totiž vydělával (a asi pořád vydělává) díky reklamě na 50 tisíc dolarů denně. 

Čtěte také

Hraní bez instalace? Vyzkoušejte si Google Play Instant!

Hraní bez instalace? Vyzkoušejte si Google Play Instant!

Hra 20. 3. 2018

U několika her v nabídce Google Play, přesněji u šesti titulů od předních vydavatelů, se objevilo vedle Instalovat nové tlačítko...

PUBG pro iOS a Android konečně i u nás! Tady jsou odkazy ke stažení

PUBG pro iOS a Android konečně i u nás! Tady jsou odkazy ke stažení

Hra 20. 3. 2018

Po dlouhém testování v Číně a kratičkém, dvoudenním testu v Kanadě si může konečně PlayerUnknown’s Battlegrounds alias...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail