Canon představí přídavnou kameru k mobilu

Canon představí přídavnou kameru k mobilu

Vychytávka 4. 7. 2019

Přídavné kamery pro mobilní telefony pamatujeme z dob, kdy nešlo o standardní součást telefonu. Novinka od Canonu nás proto trochu zaskočila. Ostatně ani Canon si není jejím úspěchem jistý. Před uvedením na trh bude testovat zájem na portálu komunitního financování IndieGoGo.

Canon IvyRec je kamera o velikosti flashky, která se s mobilem propojí prostřednictvím Bluetooth či Wi-Fi. Vlastní displej nemá, náhled videa nebo fotky sledujete na svém mobilu. Jako hledáček nicméně slouží oko karabiny, k níž je kamerka přidělaná. Na zadní straně najdete také kolečko pro přepínání mezi módy focení, natáčení videa a jiné.

Kamera IvyRec má 13megapixelový 1/3palcový CMOS sensor a dokáže nahrávat video o rozlišení 1080p a v 60 FPS. Její největší předností je odolnost proti nárazům a vodotěsnost (do 1 metru po donu 30 minut). Díky karabině ji můžete připnout třeba k batohu nebo obojku psa a nemusíte se bát, že by se během výšlapu přírodou nějak poškodila.

Kampaň na IndieGoGo už je připravena ke spuštění.

Čtěte také

Apple čelí kritice za ban aplikace mapující protesty v Hongkongu

Apple čelí kritice za ban aplikace mapující protesty v Hongkongu

Různé 11. 10. 2019

Apple je další firmou, která je obviněná z „podlézání“ Číně. A to hned ze dvou důvodů: zaprvé na území Hongkongu...

Uber testuje nový tarif, který počítá s domácími mazlíčky

Uber testuje nový tarif, který počítá s domácími mazlíčky

Aplikace 9. 10. 2019

Je tomu pár dní, co Uber spustil v Česku tarif Uber XL, který je určený pro větší skupiny. V Praze si tak můžete pronajmout SUV...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail