Canon představí přídavnou kameru k mobilu

Canon představí přídavnou kameru k mobilu

Vychytávka 4. 7. 2019

Přídavné kamery pro mobilní telefony pamatujeme z dob, kdy nešlo o standardní součást telefonu. Novinka od Canonu nás proto trochu zaskočila. Ostatně ani Canon si není jejím úspěchem jistý. Před uvedením na trh bude testovat zájem na portálu komunitního financování IndieGoGo.

Canon IvyRec je kamera o velikosti flashky, která se s mobilem propojí prostřednictvím Bluetooth či Wi-Fi. Vlastní displej nemá, náhled videa nebo fotky sledujete na svém mobilu. Jako hledáček nicméně slouží oko karabiny, k níž je kamerka přidělaná. Na zadní straně najdete také kolečko pro přepínání mezi módy focení, natáčení videa a jiné.

Kamera IvyRec má 13megapixelový 1/3palcový CMOS sensor a dokáže nahrávat video o rozlišení 1080p a v 60 FPS. Její největší předností je odolnost proti nárazům a vodotěsnost (do 1 metru po donu 30 minut). Díky karabině ji můžete připnout třeba k batohu nebo obojku psa a nemusíte se bát, že by se během výšlapu přírodou nějak poškodila.

Kampaň na IndieGoGo už je připravena ke spuštění.

Čtěte také

Jak budete vypadat za 60 let? FaceApp je opět v kurzu

Jak budete vypadat za 60 let? FaceApp je opět v kurzu

Aplikace Před 22 hodinami

Všimli jste si? Spousta lidí (na internetu) najednou zestárla o desítky let. Může za to stará známá aplikace FaceApp. Sice už je na AppStore...

Pokémon GO upravuje souboje mez trenéry a systém hodnocení pokémonů

Pokémon GO upravuje souboje mez trenéry a systém hodnocení pokémonů

Hra Včera

Pokud stále hrajete Pokémon GO, očekávejte zásadní aktualizaci, která změní systém souboje mezi trenéry a také vyjádření hodnoty...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail