Konec iOS na iPadech. Tablety dostanou nový operační systém

Konec iOS na iPadech. Tablety dostanou nový operační systém

Vychytávka 4. 6. 2019

Jmenuje se iPadOS a je to něco mezi iOS a macOS. Na první pohled byste si ani nevšimli, že se nějak liší, ovšem nějaké rozdíly tu jsou. Například zobrazení ikonek aplikací blíže sobě nebo zobrazení notifikačního centra s widgety přímo vedle ikon aplikací.Výrazného vylepšení se dočkal multitasking. Druhou aplikaci můžete zobrazit přejetím prstu přes pravou hranu displeje. A v tomto panelu pak přepínat mezi jednotlivými spuštěnými aplikacemi podobně jako na iPhonu.  

Novinkou je také zobrazení několika instancí jedné aplikace, takže můžete například upravovat dva různé zápisy v Poznámkách najednou.

Pokud máte otevřených několik takových oken, oceníte zobrazení ve stylu Exposé, kde vidíte všechny „plochy“ přehledně vedle sebe. Podporovány jsou všechny aplikace, nejen ty do Applu.

Předělávky se dočkala také aplikace Soubory. Nabízí nejen nové módy zobrazení, ale najdete tu také náhledy souborů, panel rychlých akcí a metadata. Přes aplikaci můžete také archivovat nebo rozbalovat soubory (.zip). Stejně jako u iOS, i Soubory na iPadOS podporují připojení flashky nebo SD karty. V podobném duchu lze iPad propojit s fotoaparátem.

Další novinky ve zkratce:
  • Safari nabídne „desktopový zážitek“
  • Download Manager
  • Nové klávesové zkratky
  • Podpora různých fontů v aplikací – uživatel si bude moci nahradit fonty v aplikacích za ty, které preferuje.
  • Scrollování v dokumentech ve stylu PC
  • Nová gesta pro označení textu, kopírování/vkládání a návrat zpět
  • Snížení odezvy Apple Pencil ze 20 na 9 ms

Čtěte také

Netflix začne zveřejňovat žebříčky nejsledovanějších seriálů a filmů

Netflix začne zveřejňovat žebříčky nejsledovanějších seriálů a filmů

Různé 25. 2. 2020

Také se vám stává, že si nedokážete z nepřeberné nabídky video-streamovacích služeb vybrat ten správný film nebo seriál? Netflix...

Microsoft upřesnil, jak výkonný je nový Xbox Series X

Microsoft upřesnil, jak výkonný je nový Xbox Series X

Různé 24. 2. 2020

Jak výkonná je konzole Xbox Series X? Dosud Microsoft na tuto otázku odpovídal dost vágně. V nejnovějším článku na blogu jsou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail