Apple představil iOS 13! Tady je souhrn nejdůležitějších novinek

Apple představil iOS 13! Tady je souhrn nejdůležitějších novinek

Aplikace 4. 6. 2019

Podle očekávání Apple včera představil novou generaci operačního systému pro iPhony. Potvrdily se i spekulace o tmavém módu zobrazení. Do černa budete moci obarvit kompletní rozhraní telefonu včetně docku, notifikací a všech aplikací od Applu.Co tu máme dál?
  • Zrychlení – nejenže odemknutí přes FaceID je o třetinu rychlejší, ale i aplikace se budou spouštět dvakrát rychleji. Sníží se také jejich velikost (aplikací o polovinu, aktualizací o 60 %).
  • Klávesnice Quick Path – iOS nabídne psaní na klávesnici pomocí gest ve stylu SwiftKey a Swype.
  • Připomínky – Kompletní předělávka aplikace. Nové Připomínky mají více možností pro editaci a filtrování. Vytváření připomínek zrychlí umělá inteligence, která rozpozná například termín přímo z textu.
  • Bezpečnost – Do aplikací se budete moci přihlašovat přes svůj Applu účet (namísto FB nebo Googlu), přičemž můžete nastavit skrytí svého e-mailu (Apple vám vygeneruje novou e-mailovou adresu a bude vám odtud e-maily přeposílat).
  • Práce s fotkami a videi – Galerie dokáže vyfiltrovat nepovedené fotky a fotoaplikace nabízí nové nástroje pro úpravu fotek a videí.
  • Podpora flashek a SD karet – prostřednictvím aplikace Soubory si budete moci snadno do telefonu přenést data z flashek a paměťových karet.
  • Nové Mapy – se zobrazením zajímavých míst v okolí a HD Street View, ovšem zatím jen v USA. Zbytek světa si na nové Mapy musí počkat do roku 2020.
  • Nový Mail, Poznámky a Safari – Mail rozšiřuje možnosti formátování, Safari si pamatuje nastavení preferencí pro konkrétní stránky a Poznámky získají mód zobrazení všech poznámek ve stylu galerie.

Nová verze iOS bude ke stažení na podzim. Podporovány jsou iPhone 6S (a SE) a novější.

Čtěte také

Bill Gates bilancuje: největší chybou bylo, že jsme neporazili Android

Bill Gates bilancuje: největší chybou bylo, že jsme neporazili Android

Různé Před 20 hodinami

Na YouTube se objevil zajímavý, asi hodinový rozhovor se zakladatelem Microsoftu Bille Gates. V tom mimo jiné trochu bilancuje, a nejen to...

Obchod Play je plný nebezpečných klonů aplikací. Google je ovšem eliminuje rychleji

Obchod Play je plný nebezpečných klonů aplikací. Google je ovšem eliminuje rychleji

Aplikace Před 20 hodinami

Vědci z University of Sydney a Organizace vědeckého a průmyslového výzkumu Commonwealthu provedli zajímavý výzkum. Za pomoci strojového...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail