Je to herní konzole? Je to tablet? Je to NVIDIA Shield!

Je to herní konzole? Je to tablet? Je to NVIDIA Shield!

22. 7. 2014

Udělejte si statistiku (třeba pomocí aplikace Frequency), co na svém mobilu děláte nejčastěji! Jestli vám vyjde, že nejčastěji hrajete hry, tak byste měli zvážit investici do tabletu NVIDIA Shield. Ten byl přímo pro hraní stvořen.

Na první pohled zaujme především bytelným ovladačem po svém boku, nicméně ten si budete muset dokoupit zvlášť. Na tabletu samotném se pak vyjímají stereo reproduktory a osmipalcový displej s full HD rozlišením. Mnohem zajímavější jsou ale vnitřnosti přístroje. Jeho srdcem je výkonný procesor Tegra K1, díky němuž převyšuje Shield veškerou konkurenci na poli tabletů dvoj- a vícenásobně.  Dvanáct her optimalizovaných procesoru na míru, mezi nimi třeba Half-Life 2 a Portal, bude už připraveno v šestnáctigigovém interním úložišti zařízení. Baterie vydrží tři až pět hodin hraní.O herní specializaci vypovídá také softwarová výbava přístroje. Shield běží na platformě Android, ale zahrát si na něm budete moci i PC hry a to díky technologii streamování. Za předpokladu rychlého internetového připojení budete možné prostřednictvím aplikace GRID do tabletu streamovat hry z PC. Hry z nabídky Google Play si pak budete moci užít pohodlně s ovladačem v ruce na full HD displeji nebo i na vaší televizi, ke které tablet připojíte přes HDMI konektor. Zajímavou funkcí je rovněž podpora služby Twitch.tv, kde každý majitel tabletu může vysílat živě přenos ze hry a to i včetně záznamu tváře z přední kamery a komentáře.

A cena za tohle všechno? Základní model tabletu s podporou WiFi a 16 GB interní paměti začíná na 8 tisících Kč – s tím, že ovladač si budete muset dokoupit zvlášť. Dočkat bychom se měli už v září. Půjdete do toho?

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Před 20 hodinami

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail