Tohle nejsou chytré hodinky, ale mobil, co se nosí na zápěstí

Tohle nejsou chytré hodinky, ale mobil, co se nosí na zápěstí

Vychytávka 26. 2. 2019

Nubia představila mobil v podobě náramku. Už zase. Poprvé byla Nubia Alpha k vidění minulý rok na IFA, ovšem nikdo se nezvyklého telefonu nesměl dotknout a známy nebyly ani jeho parametry. Nyní (díky opětovnému představení na MWC) už o konceptu víme více.
 
Telefon má čtyřpalcový flexibilní OLED displej s rozlišením 960x192 od společnosti Visionox. O to, aby něco vydržel, se stará speciální polymer s názvem Polyimide, který vyniká tvrdostí a odolnosti proti vysokým teplotám.
 
Uvnitř hodinko-mobilu byste našli (zastaralý) čipset Snapdragon Wear 2100, 1 GB RAM, 8 GB velké úložiště a baterii o kapacitě 500 mAh. Na jedno nabití prý Alpha vydrží něco mezi jedním a dvěma dny. Součástí ciferníku je i 5megapixelová kamera. Sluší se také zmínit, že zařízení je vodotěsné.
 
Nad operačním systémem visí otazník. Zdá se, že hodiny, pardon – mobil běží na proprietárním systému. Dá se ovládat nejen přes dotykový displej, ale také hlasem a bezdotykovými gesty.
 
Do prodeje půjde několik verzí lišící se konektivitou a použitými materiály. Hodinky Nubia Alpha s Bluetooth vyjdou v přepočtu na 14 tisíc s DPH, verze s eSIM stojí 17 a pozlacený model 20 tisíc. V obchodech by se měly objevit ještě letos.

Čtěte také

Mobily od Huawei bez Google Play? Google dal Huawei na černou listinu

Mobily od Huawei bez Google Play? Google dal Huawei na černou listinu

Různé Před 10 hodinami

Nebo abychom byli přesní: na černou listinu (tzv. Entity list) dal čínskou společnost americký Úřad pro průmysl a bezpečnost. Jedná se o...

Lenovo ukázalo nový RAZR. Šlo ovšem o animaci vytvořenou fanouškem

Lenovo ukázalo nový RAZR. Šlo ovšem o animaci vytvořenou fanouškem

Různé Před 13 hodinami

Společnost Lenovo, která je vlastníkem značky Motorola, uspořádala tiskovou konferenci pro čínské novináře, na níž mimo jiné ukázala...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail