Samsung konečně odhalil svůj skládací mobil. Ale ta cena!

Samsung konečně odhalil svůj skládací mobil. Ale ta cena!

Vychytávka 21. 2. 2019

Už žádné tajemné prototypy a spekulace, Samsung konečně ukázal novátorský koncept skládacího mobilu veřejnosti. Jmenuje se Samsung Galaxy Fold a ve složeném stavu je to mobil s 4,6palcovým displejem. Když se přístroj rozloží (jako kniha), je z něj 7,3palcový tablet.

Zajímavé je, že displej lze ohnout tak, že mezi stranami není žádná škvíra jako u telefonu FlexPai. Z druhé strany je nicméně výrazný kloub. Jeho barvu si budete moci upravit podle svého. Telefon se mimochodem bude nabízet ve čtyřech barevných variantách (Cosmos Black, Space Silver, Martian Green a Astro Blue).

Oba displeje jsou propojeny. Když třeba na malém displeji projíždíte Facebook a narazíte na video, stačí otevřít konstrukci telefonu a klip se pokračuje na velkém displeji. Odtud ho pak můžete nasdílet dál. Tablet umožňuje multitasking až mezi třemi otevřenými aplikacemi najednou.Jedná se o první zařízení svého druhu, takže samozřejmě není dokonalé. Bije do očí, jak málo plochy zabírá displej v kompaktní podobě. Při rozložení si pro změnu nelze nevšimnout výrazného výřezu na foťák. Ty má telefon hned tři: trojitý vzadu (16 Mpx ultra-širokoúhlá, 12 Mpx širokoúhlá a telefoto kamera), selfie kameru vypředu (10 Mpx) a duální v rozloženém stavu.

A jak je to s dalšími parametry? Naprostá špička: 512 velké úložiště (eUFS 3.0), dvě baterie s kapacitou dohromady 4 380 mAh, 12 GB RAM a 8jádrový 7nm procesor od Qualcommu. „Nadprůměrná“ je i cena, která po přepočtu z dolarů vychází na 54 tisíc korun s DPH.

GALERIE

Čtěte také

Huawei v ČR otevře první Experience Store. Nabízet bude produkty, servis i workshopy

Huawei v ČR otevře první Experience Store. Nabízet bude produkty, servis i workshopy

Různé 21. 3. 2019

Společnost Huawei v Česku otevře první obchod typu Experience Store. Jako vhodné místo si čínský výrobce vybral obchodní centrum...

Apple začal prodávat nové AirPods. Mají pouzdro s bezdrátovým nabíjením

Apple začal prodávat nové AirPods. Mají pouzdro s bezdrátovým nabíjením

Vychytávka 20. 3. 2019

Série překvapení pokračuje. Apple – opět bez tiskovky – představil a rovnou začal prodávat novou generaci sluchátek Apple...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail