Samsung konečně odhalil svůj skládací mobil. Ale ta cena!

Samsung konečně odhalil svůj skládací mobil. Ale ta cena!

Vychytávka 21. 2. 2019

Už žádné tajemné prototypy a spekulace, Samsung konečně ukázal novátorský koncept skládacího mobilu veřejnosti. Jmenuje se Samsung Galaxy Fold a ve složeném stavu je to mobil s 4,6palcovým displejem. Když se přístroj rozloží (jako kniha), je z něj 7,3palcový tablet.

Zajímavé je, že displej lze ohnout tak, že mezi stranami není žádná škvíra jako u telefonu FlexPai. Z druhé strany je nicméně výrazný kloub. Jeho barvu si budete moci upravit podle svého. Telefon se mimochodem bude nabízet ve čtyřech barevných variantách (Cosmos Black, Space Silver, Martian Green a Astro Blue).

Oba displeje jsou propojeny. Když třeba na malém displeji projíždíte Facebook a narazíte na video, stačí otevřít konstrukci telefonu a klip se pokračuje na velkém displeji. Odtud ho pak můžete nasdílet dál. Tablet umožňuje multitasking až mezi třemi otevřenými aplikacemi najednou.Jedná se o první zařízení svého druhu, takže samozřejmě není dokonalé. Bije do očí, jak málo plochy zabírá displej v kompaktní podobě. Při rozložení si pro změnu nelze nevšimnout výrazného výřezu na foťák. Ty má telefon hned tři: trojitý vzadu (16 Mpx ultra-širokoúhlá, 12 Mpx širokoúhlá a telefoto kamera), selfie kameru vypředu (10 Mpx) a duální v rozloženém stavu.

A jak je to s dalšími parametry? Naprostá špička: 512 velké úložiště (eUFS 3.0), dvě baterie s kapacitou dohromady 4 380 mAh, 12 GB RAM a 8jádrový 7nm procesor od Qualcommu. „Nadprůměrná“ je i cena, která po přepočtu z dolarů vychází na 54 tisíc korun s DPH.

GALERIE

Čtěte také

Mobily od Huawei bez Google Play? Google dal Huawei na černou listinu

Mobily od Huawei bez Google Play? Google dal Huawei na černou listinu

Různé Před 10 hodinami

Nebo abychom byli přesní: na černou listinu (tzv. Entity list) dal čínskou společnost americký Úřad pro průmysl a bezpečnost. Jedná se o...

Lenovo ukázalo nový RAZR. Šlo ovšem o animaci vytvořenou fanouškem

Lenovo ukázalo nový RAZR. Šlo ovšem o animaci vytvořenou fanouškem

Různé Před 14 hodinami

Společnost Lenovo, která je vlastníkem značky Motorola, uspořádala tiskovou konferenci pro čínské novináře, na níž mimo jiné ukázala...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail