Další telefon bez konektorů a tlačítek má Vivo. Je celý ze skla!

Další telefon bez konektorů a tlačítek má Vivo. Je celý ze skla!

Vychytávka 25. 1. 2019

Zdá se, že se nám tu vzniká nový trend... Po Meizu představila další čínská společnost mobil, který nemá žádná fyzická tlačítka, ani porty. Jmenuje se APEX 2019 a vyrábí jej společnost Vivo. Slovo „vyrábí“ berte s rezervou, jde totiž spíše o koncept a výsledný produkt může vypadat jinak. Na zajímavosti to mobilu ale neubírá.

Na rozdíl od keramického mobilu od Meizu, novinka od Vivo je celá ze skla. Ze „Super Unibody“ těla, jak konstrukci nazývá výrobce, nevystupuje ani jedno fyzické tlačítko. Místo toho výrobce zvolil řešení podobné systému Edge Sense z HTC U12+, tedy jakési tlakové senzory na bocích. Reprák a čtečka otisků jsou – podobně jako u Meizu – umístěny pod displej. Plocha pro odemčení telefon otiskem prstu pokrývá téměř celý displej. Díky tomu budete moci nejen telefon odemknout, ale rovnou spustit i kýženou apku a to jen jedním dotykem. Mikrofon je reprezentován malou dírkou na spodní hraně telefon. Nabíjení a datové přenosy jsou pak řešeny přes magnetický konektor MagPort za zadní straně. SIM kartu nahradila eSIM.

Ačkoliv jde o koncept, výrobce prozradil detaily i o tom, co se nachází uvnitř skleněného mobilu: čipset Snapdragon 855 s 5G modemem, 12 GB RAM a 512 GB velké úložiště. Duální kamera slibuje 12 a 13 megapixelů, selfie kamera úplně chybí. Tak a teď už je nám úplně jasné, proč jde jen o koncept. Mobil, co neumí fotit selfíčka? Bez šance!

GALERIE

Čtěte také

PUBG, Clash Royale a další hry s výhodnými nabídkami! Google Play rozjel slevy na mobilní hry

PUBG, Clash Royale a další hry s výhodnými nabídkami! Google Play rozjel slevy na mobilní hry

Hra Před 20 hodinami

I Velikonoce mohou být příležitostí ke slevám v obchodech. V Obchodě Play aktuálně najdete hned dvě slevové sekce. V první jsou hry...

Samsung poslal skládací mobily novinářům. Některé už nefungují

Samsung poslal skládací mobily novinářům. Některé už nefungují

Vychytávka Před 21 hodinami

Recenzí novátorského mobilu Samsung Galaxy Fold už je plný internet. Díky tomu například víme, že rýha na displeji skutečně je vidět, i...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail