Další telefon bez konektorů a tlačítek má Vivo. Je celý ze skla!

Další telefon bez konektorů a tlačítek má Vivo. Je celý ze skla!

Vychytávka 25. 1. 2019

Zdá se, že se nám tu vzniká nový trend... Po Meizu představila další čínská společnost mobil, který nemá žádná fyzická tlačítka, ani porty. Jmenuje se APEX 2019 a vyrábí jej společnost Vivo. Slovo „vyrábí“ berte s rezervou, jde totiž spíše o koncept a výsledný produkt může vypadat jinak. Na zajímavosti to mobilu ale neubírá.

Na rozdíl od keramického mobilu od Meizu, novinka od Vivo je celá ze skla. Ze „Super Unibody“ těla, jak konstrukci nazývá výrobce, nevystupuje ani jedno fyzické tlačítko. Místo toho výrobce zvolil řešení podobné systému Edge Sense z HTC U12+, tedy jakési tlakové senzory na bocích. Reprák a čtečka otisků jsou – podobně jako u Meizu – umístěny pod displej. Plocha pro odemčení telefon otiskem prstu pokrývá téměř celý displej. Díky tomu budete moci nejen telefon odemknout, ale rovnou spustit i kýženou apku a to jen jedním dotykem. Mikrofon je reprezentován malou dírkou na spodní hraně telefon. Nabíjení a datové přenosy jsou pak řešeny přes magnetický konektor MagPort za zadní straně. SIM kartu nahradila eSIM.

Ačkoliv jde o koncept, výrobce prozradil detaily i o tom, co se nachází uvnitř skleněného mobilu: čipset Snapdragon 855 s 5G modemem, 12 GB RAM a 512 GB velké úložiště. Duální kamera slibuje 12 a 13 megapixelů, selfie kamera úplně chybí. Tak a teď už je nám úplně jasné, proč jde jen o koncept. Mobil, co neumí fotit selfíčka? Bez šance!

GALERIE

Čtěte také

Jak budete vypadat za 60 let? FaceApp je opět v kurzu

Jak budete vypadat za 60 let? FaceApp je opět v kurzu

Aplikace Včera

Všimli jste si? Spousta lidí (na internetu) najednou zestárla o desítky let. Může za to stará známá aplikace FaceApp. Sice už je na AppStore...

Pokémon GO upravuje souboje mez trenéry a systém hodnocení pokémonů

Pokémon GO upravuje souboje mez trenéry a systém hodnocení pokémonů

Hra Včera

Pokud stále hrajete Pokémon GO, očekávejte zásadní aktualizaci, která změní systém souboje mezi trenéry a také vyjádření hodnoty...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail