Facebook pohřbí další ze svých mobilních aplikací

Facebook pohřbí další ze svých mobilních aplikací

Aplikace 25. 1. 2019

Tentokrát jde o aplikaci Facebook Moments určenou ke třídění fotek a jejich snadné sdílení mezi přáteli. Aplikace vytvářela automaticky alba podle údajů o lokaci a datu, kdy byly fotky pořízeny. Díky propojení s Facebookem rovněž dokázala rozpoznat, kdo je na fotkách, což urychlovalo jejich vzájemné sdílení. Jedním, dvěma kliky jste poslali fotky těm lidem, které na nich Facebook označil.

Prvek identifikace ovšem narazil na přísná pravidla Evropské unie a musel být v Evropě výrazně omezen. Apka už neoznačila konkrétní lidi, ale sdružovala fotky podle podobnosti osob na nich a teprve uživatel provedl závěrečnou identifikaci.

I to je jeden z důvodů, proč zájem uživatelů o apku postupně opadal. Tím hlavním je bezesporu ignorace ze strany Facebooku. Aplikace se nerozvíjela a aktualizovala, takže všichni utekli ke konkurenci.
Pokud jste apku používali, tak máte do 25. února čas na zálohování fotek. Pak Facebook Moments zmizí ze storů a služba přestane fungovat. Pomocí speciálního nástroje můžete apky buďto stáhnout do zařízení nebo nahrát do soukromého alba na Facebooku.

Čtěte také

Jak budete vypadat za 60 let? FaceApp je opět v kurzu

Jak budete vypadat za 60 let? FaceApp je opět v kurzu

Aplikace Před 22 hodinami

Všimli jste si? Spousta lidí (na internetu) najednou zestárla o desítky let. Může za to stará známá aplikace FaceApp. Sice už je na AppStore...

Pokémon GO upravuje souboje mez trenéry a systém hodnocení pokémonů

Pokémon GO upravuje souboje mez trenéry a systém hodnocení pokémonů

Hra Včera

Pokud stále hrajete Pokémon GO, očekávejte zásadní aktualizaci, která změní systém souboje mezi trenéry a také vyjádření hodnoty...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail