Prohlížeč Edge začal označovat weby publikující fake news

Prohlížeč Edge začal označovat weby publikující fake news

Aplikace 24. 1. 2019

V posledním updatu mobilního prohlížeče Edge se objevila celkem zajímavá novinka. V nastavení aplikace si můžete aktivovat nástroj, který vás „ochrání“ před zprávami z nedůvěryhodných zdrojů. Po aktivaci funkce se vedle adresy webu objeví štít, který buďto zezelená nebo zčervená podle toho, zda jsou stránky důvěryhodné. Po rozkliknutí štítu se dozvíte, proč byl web vyhodnoceny zrovna takto.

K tomu, aby byl server považován za důvěryhodný zdroj, musí splňovat několik bodů. Například musí rozlišovat mezi zprávami a názorem, musí odhalit informace o vlastnictví a financování webu, označovat reklamu, opravovat případné chyby a nezveřejňovat vymyšlené zprávy.

Problém je, že tato hlediska vyhodnocují ručně lidé, nikoliv algoritmy, takže v systému například úplně chybí české weby. Štítek se zobrazuje jen u zpravodajských serverů psaných v anglickém jazyce. Na druhou stranu, pokud vám někde hodnocení chybí, můžete aktivně navrhovat servery, které by podle vás měly být prověřeny a kdoví, třeba se jednou dočkáte.

Edge si můžete stáhnout zde.

GALERIE

Čtěte také

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Vychytávka 11. 2. 2019

Lenovo pracuje na novodobé verzi legendárního véčka RAZR. To se už nějakou dobu ví. Ví se také, že má jít o prémiový telefon...

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Aplikace 11. 2. 2019

Aplikace IGTV je koncipovaná jako platforma pro dlouhá videa orientovaná na výšku. Zkrátka, co se nevejde (kvůli limitům) na Instagram, to...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail