Prohlížeč Edge začal označovat weby publikující fake news

Prohlížeč Edge začal označovat weby publikující fake news

Aplikace 24. 1. 2019

V posledním updatu mobilního prohlížeče Edge se objevila celkem zajímavá novinka. V nastavení aplikace si můžete aktivovat nástroj, který vás „ochrání“ před zprávami z nedůvěryhodných zdrojů. Po aktivaci funkce se vedle adresy webu objeví štít, který buďto zezelená nebo zčervená podle toho, zda jsou stránky důvěryhodné. Po rozkliknutí štítu se dozvíte, proč byl web vyhodnoceny zrovna takto.

K tomu, aby byl server považován za důvěryhodný zdroj, musí splňovat několik bodů. Například musí rozlišovat mezi zprávami a názorem, musí odhalit informace o vlastnictví a financování webu, označovat reklamu, opravovat případné chyby a nezveřejňovat vymyšlené zprávy.

Problém je, že tato hlediska vyhodnocují ručně lidé, nikoliv algoritmy, takže v systému například úplně chybí české weby. Štítek se zobrazuje jen u zpravodajských serverů psaných v anglickém jazyce. Na druhou stranu, pokud vám někde hodnocení chybí, můžete aktivně navrhovat servery, které by podle vás měly být prověřeny a kdoví, třeba se jednou dočkáte.

Edge si můžete stáhnout zde.

GALERIE

Čtěte také

Jak budete vypadat za 60 let? FaceApp je opět v kurzu

Jak budete vypadat za 60 let? FaceApp je opět v kurzu

Aplikace Včera

Všimli jste si? Spousta lidí (na internetu) najednou zestárla o desítky let. Může za to stará známá aplikace FaceApp. Sice už je na AppStore...

Pokémon GO upravuje souboje mez trenéry a systém hodnocení pokémonů

Pokémon GO upravuje souboje mez trenéry a systém hodnocení pokémonů

Hra Včera

Pokud stále hrajete Pokémon GO, očekávejte zásadní aktualizaci, která změní systém souboje mezi trenéry a také vyjádření hodnoty...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail