Huawei postavil ve své čínské centrále kopii Českého Krumlova

Huawei postavil ve své čínské centrále kopii Českého Krumlova

Různé 16. 1. 2019

Redaktor CNBC zveřejnil zajímavou reportáž z čínského Tung-kuanu, kde Huawei otevřelo novou centrálu. Nečekejte ale nic futuristického ve stylu obřího prstence Apple Park. Kampus Huawei sestává z 12 městeček inspirovaných historickými lokacemi v Evropě.

Nás nejvíce zaujalo samozřejmě městečko Cesky, které vychází z architektury historických českých měst, jako je mezi čínskými turisty velice oblíbený Český Krumlov. Návštěvníci z Maďarska by mohli poznat pro změnu kopii budapešťského Mostu Svobody a v dalších „čtvrtích“ naleznete třeba malou Granadu, Paříž, Bruggy či Veronu. Fotky těchto „klonů“ jsou k vidění na stránkách CNBC.

Z celkem dvanácti městeček bylo zatím dokončeno devět. Až bude kampus dostavěn, najde tu místo 25 tisíc zaměstnanců. V hlavní centrále firmy v čínském Šen-čenu jich pracuje dvojnásobek.   

Čtěte také

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Vychytávka 11. 2. 2019

Lenovo pracuje na novodobé verzi legendárního véčka RAZR. To se už nějakou dobu ví. Ví se také, že má jít o prémiový telefon...

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Aplikace 11. 2. 2019

Aplikace IGTV je koncipovaná jako platforma pro dlouhá videa orientovaná na výšku. Zkrátka, co se nevejde (kvůli limitům) na Instagram, to...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail