Šest kroků pro správnou selfie. Znáte je?

Šest kroků pro správnou selfie. Znáte je?

14. 7. 2014

Nefoťte se proti slunci
Světlo je základ. Zkuste se fotit čelem ke zdroji světla, případně mírně z úhlu. Vyvarujte se však tomu, abyste měli světlo za sebou – nebudete vidět vy ani to, co je za vámi.
 
Více lidí, více selfie
Čím víc lidí se do fotky dostane, tím lépe. Jen si vzpomeňte na oscarovou selfie, která měla 2 miliony retweetnutí na Twitteru.
 
Nebojte se používat zlepšovací aplikace
Základem je Instagram, který fotce dodá retro nádech, případně zachrání nedostatky. Jinak ale můžete zkusit aplikace jako Perfect365, kde lze odstranit drobné vady na kráse.
 
Využívejte zadní fotoaparát
Jasně, s předním fotoaparátem hned vidíte, co fotíte. Nicméně zadní fotoaparát má více megapixelů a fotky z něj jsou tedy kvalitnější.

Nešpulte rty
Zásadně nikdy, za žádných okolností nešpulte rty. Je vědecky potvrzeno, že tzv. duckface (kachní xicht) vám sníží IQ o sto bodů. I Stephen Hawking s ním vypadá jako idiot.
 
Dávejte pozor na své okolí
Dbejte na to, co se kolem vás děje. To platí hlavně pro koupelnové selfie nebo svobodné matky, které se snaží fotit v sexy pózách, nicméně do snímku se dostane i jejich dítě.


 
Bonus: Dávejte si pozor na hořící předměty
Dobrá rada na konec. Pokud se chcete někomu do selfie vetřít, dávejte pozor, co je ve vašem okolí. Hlavně si všímejte svíček, aby vám nechytly vlasy jako slečně na videu…

Čtěte také

Hraní bez instalace? Vyzkoušejte si Google Play Instant!

Hraní bez instalace? Vyzkoušejte si Google Play Instant!

Hra Včera

U několika her v nabídce Google Play, přesněji u šesti titulů od předních vydavatelů, se objevilo vedle Instalovat nové tlačítko...

PUBG pro iOS a Android konečně i u nás! Tady jsou odkazy ke stažení

PUBG pro iOS a Android konečně i u nás! Tady jsou odkazy ke stažení

Hra Včera

Po dlouhém testování v Číně a kratičkém, dvoudenním testu v Kanadě si může konečně PlayerUnknown’s Battlegrounds alias...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail