Mobilní Fortnite přinese novinky, po kterých hráči už dlouho volají

Mobilní Fortnite přinese novinky, po kterých hráči už dlouho volají

Hra 5. 11. 2018

Pokud jde o obsahové aktualizaci, mobilní Fortnite drží krok s konzolemi a PC verzí. V jistých technických ohledech se ale jednotlivé verze liší. Největší rozdíl je asi v ovládání. Mobilní Fortnite se dá hrát jen za pomoci dotykového displeje. To se brzy změní.

Epic už dříve přislíbil podporu gamepadů. V tuto chvíli probíhá testování různých ovladačů jak pro iOS, tak pro Android. S tím souvisí rozšíření možnosti úpravy HUD, například nastavitelná průhlednost tlačítek, přichytávání k mřížce při nastavování ovládání nebo stavění z tlačítek v quickbaru.

Velkou novinkou nebo spíš velkým slibem je odemčení 60 FPS. Aktuálně je strop na 30 FPS, i když internetem kolovaly návody, jak omezení překonat ruční editací parametrů ve vybraných souborech hry (to už Epic taky zakázal). Nutno dodat, že 60 FPS bude podporováno jen na vybrané hrstce high-endových mobilů.

Dále pokračují snahy o optimalizaci hry. Největší změny pocítí hráči, kteří mají telefon s Androidem 7 a starší. Také došlo k vylepšení správy paměti, jinými slovy – Fortnite už není tak žravý, pokud jde o RAM. To se týká jak androidů, tak i iOS.

Vzhledem k tomu, jak je hra často aktualizovaná, všichni ocení také zmenšení velikosti patchů.

Čtěte také

Slevy na Google Play: Monument Valley, The Room a další za pár korun

Slevy na Google Play: Monument Valley, The Room a další za pár korun

Hra Před hodinou

Není e-shopu, který by nechystal slevový Black Friday. Google Play není výjimkou. V obchodě s aplikacemi se objevila speciální sekce...

Konec fejkům. Instagram si posvítí na falešné followery

Konec fejkům. Instagram si posvítí na falešné followery

Aplikace Před 23 hodinami

Využili jste někdy jednu z těch aplikací nebo stránek, kde si můžete nakoupit fanoušky pro svůj účet na Insatgramu? Pokud ano, možná...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail