Nový iPhone má skvělý foťák, ale ne tak skvělý jako Huawei

Nový iPhone má skvělý foťák, ale ne tak skvělý jako Huawei

Různé 5. 10. 2018

Prestižní DxOMark zveřejnil výsledky testu mobilu iPhonu XS Max. Portál se zaměřuje výhradně na fotoaparáty, a dokonce sestavuje žebříček nejlepších foťáků v mobilu. Jak si na něm novinka od Applu stojí? Dobře, ale ne tak dobře jako Huawei P20 Pro, který je se s 109 body na prvním místě, zatímco iPhonu patří se 105 body druhá příčka.

Recenze mobil nadšeně chválila. Foťák pořizuje kvalitní fotky, a to konzistentně téměř za všech podmínek. Recenzent vyzdvihuje také autofokus, chválí příjemné barvy a množství detailů. Podobné je to s kvalitou videa.

Vylepšení by si ale naopak zasloužil zoom, což je disciplína, v níž je iPhone překonán jak telefonem Huawei P20 Pro, tak i phabletem Samsung Galax Note 9. Recenzent nebyl úplně spokojený s kvalitou fotek při použití blesku a všiml si také šumu u fotek pořízených za zhoršených světelných podmínek a tmavších částech fotek s vysokým kontrastem. Na druhou stranu, to jsou detaily, kterých si všimnou jen fajnšmekři.

Kompletní žebříček najedete na stránkách DxOMark.

Čtěte také

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Vychytávka 11. 2. 2019

Lenovo pracuje na novodobé verzi legendárního véčka RAZR. To se už nějakou dobu ví. Ví se také, že má jít o prémiový telefon...

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Aplikace 11. 2. 2019

Aplikace IGTV je koncipovaná jako platforma pro dlouhá videa orientovaná na výšku. Zkrátka, co se nevejde (kvůli limitům) na Instagram, to...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail