Herní revoluce? Nejnovější PC hry spustíte přes Chrome

Herní revoluce? Nejnovější PC hry spustíte přes Chrome

Hra 2. 10. 2018Nejprve se podívejte na video! Jde o záběry z Assassin’s Creed: Odyssey, přičemž hra běží ve 60 snímcích a full-HD rozlišení. Nejde ale o jen tak obyčejný trailer, hra je totiž spuštěna přes prohlížeč Chrome!

Jde o prezentaci nové služby od Googlu, která umožňuje streamovat hry na dálku do počítačů s Chrome. Hardware není důležitý, protože hra reálně běží na vzdáleném serveru. Nejnovější pecky tak můžete hrát i na laciném notebooku nebo nevýkonném kancelářském PC. Zapotřebí je ale solidní internetové připojení, minimální rychlost byla stanovena 25 Mb/s.

Podobných služeb funguje celá řada (GeForce Now, PlayStation Now, Liquid Sky) ale žádná z nich se nerozšířila masově. Ať už kvůli ceně, regionálním omezením nebo nedostatečné síti serverů. Minimálně se servery by u Googlu neměl být problém, i když momentálně Project Stream testuje pouze v USA.  

Čtěte také

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Takhle by mohl vypadat novodobý RAZR

Vychytávka 11. 2. 2019

Lenovo pracuje na novodobé verzi legendárního véčka RAZR. To se už nějakou dobu ví. Ví se také, že má jít o prémiový telefon...

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Instagram začne zobrazovat videa z aplikace IGTV

Aplikace 11. 2. 2019

Aplikace IGTV je koncipovaná jako platforma pro dlouhá videa orientovaná na výšku. Zkrátka, co se nevejde (kvůli limitům) na Instagram, to...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail