TEST: Xiaomi Mi Band 3 nabízí spoustu funkcí za málo peněz

TEST: Xiaomi Mi Band 3 nabízí spoustu funkcí za málo peněz

Vychytávka 4. 9. 2018

Bílá krabička s průhledný víkem a za ním černý „oblázek“. Takhle vypadá balení nové generace Mi Bandu. Uvnitř pak najdete ještě strohý manuál, gumový náramek a proprietární USB nabíječku. Od předešlé generace se novinka liší na první pohled. Modul je větší, zaoblený, a vystupuje ze silikonového náramku. Přesto v něm drží pevněji než Mi Band 2, a tak nehrozí, že by vypadnul. Na to, že stojí jen pár stovek, vypadá Mi Band 3 celkem elegantně a když zainvestujete do kvalitnějšího náramku, tak vám ostudu rozhodně neudělá.

Nový displej je asi největším upgradem oproti staršímu modelu. OLED displej je o něco větší a nabízí větší rozlišení, ale na slunci se čte stále mizerně. Ještě víc nám vadilo, jak dlouho náramku trvá, než rozsvítí displej, když člověk zvedne ruku, aby se podíval, kolik je hodin.

Novinkou je také dotykové ovládání. V menu se listuje pomocí svajpů v horizontálním a vertikálním směru. Chvilku vám bude trvat, než se s tím sžijete. Displej zkrátka není tak citlivý, jak jsme zvyklí u mobilů. Některé akce se navíc potvrzují ťuknutím na displej a jiné podržením tlačítka pod displejem (zatímco krátké tapnutí znamená „zpět“).

Po nabití se náramek sám zapne a na displeji vás přivítají čínské znaky. Aplikace Mi Fit je naštěstí v češtině a proces spárování, respektive nastavení tak zvládne každý. Poté, co Mi Band připojíte k mobilu, se aktualizuje firmware, který nahradí čínštinu angličtinou. S tou už se dá celkem dobře fungovat, ale musíte se smířit s tím, že se nebude zobrazovat diakritika v notifikacích. Namísto některých písmen jsou otazníky. Čeština je k dispozici zatím pouze v neoficiální podobě, proto instalujte na vlastní nebezpečí.

Zobrazení notifikací uměla i předešlá generace náramku. Totéž platí i pro upozornění na hovory, které ale můžete nově přímo na přes náramek ztišit nebo zavěsit. Novinkou je také funkce prozvonění mobilu z náramku, i když při našem testování nefungovala stoprocentně. Občas se nám stalo, že náramek mobil prostě nenašel, a to byl v dosahu jen pár desítek centimetrů.

Většina funkcí se shoduje s Mi Band 2. Náramek měří ušlé kroky, vzdálenost a počítá spálené kalorie. K měření nepoužívá GPS, nýbrž akcelerometr. Údaje proto berte jen orientačně (v našem případě ale celkem seděly s tím, co ukazovala zařízení s GPS).

Ve spodní části modulu je tepoměr, stejně jako u Mi Band 2. Novinkou je pravidelné měření v určeném intervalu nebo měření během spánku pro přesnější „výpočet“ jeho kvality. Aktivace těchto funkcí má – jak varuje aplikace – negativní vliv na výdrž baterie. Vzhledem k tomu, že baterka s kapacitou 110 mAh (dvojka měla „jen“ 70) slibuje výdrž kolem 20 dní, vás to ale nemusí moc trápit.  

V menu náramku najdete i pár zcela nových funkcí. Jde o stopky, předpověď počasí na tři dny dopředu a přepínání mezi třemi různými ciferníky. Další novinky typu NFC platby bohužel nejsou v Česku podporovány.

Sám o sobě je Mi Band 3 skvělou koupí. Prostě chytrý náramek se spoustou funkcí za nízkou cenu. Jenže to samé by se dalo říct i o Mi Band 2. Pokud už dvojku máte, koupi si dobře rozmyslete.   

+ statistiky aktivity
+ měření kvality spánku
+ tepoměr schopný měřit v intervalech
+ dlouhá výdrž baterie

- problémy se zobrazením češtiny
- neohrabané dotykové ovládání
- špatná čitelnost displeje na slunci

Xiaomi Mi Band 3 (mezinárodní verze) - 560 Kč

Produkt na testování poskytl GearBest:
GearBest se je jednou z nejrychleji rostoucích e-shopů současnosti. Zaměřuje se především na prodej spotřební elektroniky, gadgetů a pánské módy. Obchod nabízí zákazníkům 45 dní na vrácení zboží bez udání důvodů, roční záruku a bezplatnou výměnu produktu v případě poškození při doručení.

GALERIE

Čtěte také

Bill Gates bilancuje: největší chybou bylo, že jsme neporazili Android

Bill Gates bilancuje: největší chybou bylo, že jsme neporazili Android

Různé Před 19 hodinami

Na YouTube se objevil zajímavý, asi hodinový rozhovor se zakladatelem Microsoftu Bille Gates. V tom mimo jiné trochu bilancuje, a nejen to...

Obchod Play je plný nebezpečných klonů aplikací. Google je ovšem eliminuje rychleji

Obchod Play je plný nebezpečných klonů aplikací. Google je ovšem eliminuje rychleji

Aplikace Před 20 hodinami

Vědci z University of Sydney a Organizace vědeckého a průmyslového výzkumu Commonwealthu provedli zajímavý výzkum. Za pomoci strojového...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail