Je to oficiální: Fortnite se na Google Play neobjeví. Tady jsou důvody!

Je to oficiální: Fortnite se na Google Play neobjeví. Tady jsou důvody!

Hra 4. 8. 2018

Spekulace se potvrdily. Šéf společnosti Epic Games Tim Sweeney uvedl, že Fortnite skutečně nevyjde na Google Play. Místo toho bude hra ke stažení přímo na oficiálních stránkách Epicu. Motivace pro toto rozhodnutí je dvojí. Epic Games chtějí s hráči jednat napřímo. „Skvělou vlastností internetu a digitální revoluce je to, že nepotřebujete kamennou prodejnu ani žádného jiného prostředníka,“ napsal v e-mailu Sweeney. Ostatně i na PC využívají vlastní stránky namísto populárního Steamu.

Druhý důvod je finanční, Epic se nechce s Googlem dělit o peníze. „Třicetiprocentní daň je příliš vysoká, když vezmete v potaz, že zbylých sedmdesát musí pokrýt veškeré náklady, jako je vývoj a podpora hry,“ vysvětloval šéf Epic a dodal, že„na konzolích to dává smysl, protože tady výrobci investují obrovské částky do vývoje hardware a často jej prodávají pod cenou, a rozsáhlé marketingové kampaně také něco stojí“.

Sečteno a podtrženo, Fortnite na Google Play nehledejte, místo toho se přihlaste k odběru zpráv z oficiálních stránek, kdy by se měla hra objevit během září. Připomínáme, že ke stažení bude zapotřebí povolit instalaci z neověřených zdrojů.

Čtěte také

Takhle by měl vypadat skládací mobil od Samsungu

Takhle by měl vypadat skládací mobil od Samsungu

Různé Před 22 hodinami

Ne, Samsungu neutekly žádné fotky jako v případě nedávno představeného Notu. Obrázky jsou dílem grafika Jonas Dähnert a webu...

Kdy a které telefony od Sony dostanou Android Pie? Oficiální seznam!

Kdy a které telefony od Sony dostanou Android Pie? Oficiální seznam!

Různé Včera

Dočká se i váš mobil aktualizace na nejnovější Android? Pokud vlastníte telefon od Sony, máte jasno. Společnost na svých stránkách...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail