Brýle s místem pro mobil. Virtuální realita podle Samsungu

Brýle s místem pro mobil. Virtuální realita podle Samsungu

1. 6. 2014

Ilustrační obrázek. Jedná se o brýle Vrase.

Je tomu pár dní, co jsme psali o tom, že si také Samsung hraje s virtuální realitou, kterou navíc měly pohánět mobilní telefony nové generace. Tahle myšlenka nyní díky zákulisním informacím dostala jasnější kontury – mobilní telefony by se měly zasunout do speciálních brýlí a sloužit jako displej. Nejde přitom o nic nového, podobných projektů je na internetu k nalezení hned několik. Jejich autoři dokonce úspěšně vybrali peníze na crowdfundingových serverech jako je třeba Kickstarter (např. Vrase nebo Altergaze).
 
Celé to funguje tak, že si na hlavu nasadíte speciální brýle a před ně zasunete svůj mobilní telefon. Speciální aplikace pak na displeji začne promítat obrazy pro každé oko zvlášť, gyroskopy a další senzory v mobilním telefonu pal sledují pohyb hlavy. Výsledkem je tak virtuální realita, ve které se můžete rozhlížet kolem sebe. Na brýlích by mělo být i zvláštní tlačítko, které aktivuje zadní fotoaparát mobilu – to aby se člověk mohl vrátit zpátky do své reality, aniž by musel sundávat brýle.


Brýle Altergaze se v podstatě celé vytisknou pomocí 3D tiskárny.

Zajímavá je však informace, že Samsung spolupracuje se společností Oculus Rift (nedávno byla zakoupena Facebookem), která je kvalitní virtuální realitě v podstatě na dosah. Už nyní jsou po světě stovky speciálních brýlí Oculus Rift, které vám dokáží zprostředkovat neuvěřitelně silné zážitky. Ať již jde o procházky fantaskními místy, jízdy po šílených horských dráhách nebo předělávky klasických videoher. Jejich jedním nedostatkem bylo zatím nízké rozlišení obrazu.
 
A to je také důvod, proč zní spolupráce tak reálně. Mohou z ní těžit obě společnosti. Samsung získává důležité informace o programování software, Oculus Rift má zase přístup k velmi jemným displejům. Pro fanoušky virtuální reality jde tak o dvě zajímavé zprávy v jedné. Ačkoliv jde zatím jenom o nepotvrzené informace, vypadají velmi reálně.
 
Zdroj: Engadget

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Před 20 hodinami

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail